Deltagerlister fra nye arrangementer offentliggøres ikke pt. grundet GDPR. Vi håber, at NemTilmeld kommer med en løsning, så fremtidige deltagerlister kan offentliggøres. Pt. afventer vi og krydser fingre.

2020

Deltagerlisten 2020 vil løbende blive opdateret nederst på tilmeldingssiden https://ctku.nemtilmeld.dk/21

Deltagerlisten indeholder kun navne på de deltagere der har givet samtykke til at blive vist på denne side. Der kan derfor være flere deltagere tilmeldt end der fremgår af listen.

2019

Vi kan desværre ikke offentliggøre deltagerliste fra 2019 pga. GDPR

2018

Vi kan desværre ikke offentliggøre deltagerliste fra 2018 pga. GDPR

2017
Fornavn Efternavn Firma/Organisation Titel Kommune
Mette Lindkær PPR, Assens Kommune Leder af PPR og Familieindsatser Assens Kommunbe
Lone Boas Andersen PPR Specialpædagogisk konsulent Assens Kommune
Susanne Nygaard Behrend Familie og Forebyggelse Faglig Koordinator Billund
Sandra Abild Familie og Forebyggelse Leder af familieafdelingen Billund
Berit Møller PPR Konsulent Brønderslev
Trine Dalsgaard PPR Psykolog Brønderslev
Lene Bering Brønderslev Kommune Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune
Lars Brøndum Leed Brønderslev Kommune Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune
Annette Hylander Brønderslev Kommune Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune
Gitte Møller Thomsen Brønderslev Kommune Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune
Jørn Christensen Dagtilbud Dagtilbudskonsulent Esbjerg
Joan Lassen Dagtilbud Koordinerende ledelseskonsulent Esbjerg
Sara Petersen Dagtilbud Leder af integrationsindsatsen Esbjerg
Anne Merethe Løvmose Dagtilbud, Esbjerg Kommune Dagtilbudschef Esbjerg
Dorte Mørk Dagplejen Leder af Dagplejen Favrskov
Brian Leth Hansen Dagplejen Områdeleder Favrskov
Flemming Frank Rasmussen Dagplejen Områdeleder Favrskov
Charlotte Styver Dagplejen Områdeleder Favrskov
Lone Bruun Nielsen Dagtilbud Dagtilbudschef Favrskov
Eline Vermedal Høgh Dagtilbud Sekretariatskonsulent Favrskov
Kirsten Graver Christensen Hadsten By område Områdeleder Favrskov
Marianne von Norde Hadsten Børnehave Institutionsleder Favrskov
Tommy Jørgensen Hadsten Børnehave Områdeleder Favrskov
Annette Kjærgaard Hadsten Børnehave Områdeleder Favrskov
Annette Kudsk Hadsten Børnehave Områdeleder Favrskov
Tommy Jørgensen Hammel Syd/øst områdeleder, Favrskov
Helen Rosenkvist Lauridsen PPR Psykolog Favrskov
Pernille Thesbjerg PPR Specialpædagogisk vejleder Favrskov
Anette Scheel Børneuniverset Leder Frederiksberg
Susanne Schiødt Dagtilbudsafdelingen konsulen Frederiksberg
Rune Bjørklund Lindehuset Leder Frederiksberg
Birthe Christensen Valhalla Leder Frederiksberg
Signe Maria Gregersen Børnehuset Fasangården Afdelingsleder Frederiksberg Kommune
Joan Kvist Olsen Børnehuset Fasangården Institutionsleder Frederiksberg Kommune
Karina Rudbæk Hansen Børnehuset Fasangården Souschef Frederiksberg Kommune
Steen Bager Gentofte Kommune Børne- og Familiechef Gentofte
Kirsten Laursen Børnehuset Østerled Institutionsleder Hedensted
Agnete Lange Børnehuset Østerled Souschef Hedensted
Tine Vinther Kjeldgaard Tofteskovens Børnehuse Institutionsleder Hedensted
Betina Kristensen Aale Hjortsvang Børneby USFO Hedensted Kommune
Pia Elgetti Center for Børn og Læring Centerleder Herning Kommune
Birgitte Andersen Center for Børn og Læring psykolog og pædagogisk udviklingskonsulent Herning Kommune
Thomas Nick Hamann Center for Børn og Læring Pæd. Leder dagplejen Herning Kommune
Minna Bøgh Vindbjerg Center for Børn og Læring Pædagogisk Inklusions- og Udviklingskonsulent Herning Kommune
Gitte Hæsum Center for Børn og Læring, Herning Kommune Pædagogisk udviklingskonsulent Herning Kommune
Mogens Madsen Dagtilbud Områdeleder Hjørring
Tine Staal Regionshospital Nordjylland Psykolog Hjørring
Marlene Gram Berthelsen BUPL MidtVestjylland Professionsmedarbejder Holstebro
Rikke Krüger Stobberup Daginstitution Torsted Assisterende leder Horsens
Annette Torntoft Daginstitution Torsted Assisterende leder Horsens
Jette Klindt Ejlertsen Daginstitution Torsted Daginstitutions leder Horsens
Tilde Duus Dagnæs Børnehus ass leder Horsens
Betina Martinussen Dagnæs Børnehus leder Horsens
Maria Haulik Daginstitutionen Agtrupvej / Brunebjerg Afdelingsleder Kolding
Susanne Holm Daginstitutionen Agtrupvej / Brunebjerg Leder Kolding
Bitten Lauridsen Daginstitutionen Agtrupvej / Brunebjerg Souschef Kolding
Søren jensen Kolding kommune afsnitchef kolding
Lene Margrethe Nielsen BBU Tæt på Familien Konsulent København
Lars Søgaard Jensen BUPL Forretningsudvalgsmedlem København
Nanna Groth Borgercenter Børn og Unge BBU Faglig konsulent Københavns Kommune
Per Voetmann Lolland Kommune sektorchef Lolland
Kamilla Kaup-Nielsen Mariagerfjord kommune Børn og Familie konsulent Mariagerfjord
Marianna Nysom Egebrond Mariagerfjord kommune Børn og Familie konsulent mariagerfjord
Helle Wolder Christiansen Mariagerfjord kommune Børn og Familie konsulent Mariagerfjord
debbie Roed MAriagerfjord kommune centerleder for Børn og Familie Mariagerfjord
Kim Madsen Børnehuset Skattekisten Leder Nyborg
Anne Mette Nygaard Rasmussen Børnehuset Skattekisten Souschef Nyborg
Birthe Merrilg Odense Kommune, Sundhed og forebyggelse Koordinator Odense
Sonja Serup Hansen Odense Kommune, Sundhed og forebyggelse Sundheds- og Forebyggelseschef Odense
Lissi Jørgensen Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Teamleder Odense
Trine Vadum Odense Kommune, Sundhed og forebyggelse Tværfaglig Sundhed- og Forebyggelsesleder Odense
Lise Eastgate Odense Kommune koordinator Odense Kommune
Ida Bohn Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse konsulent Odense Kommune
Heidi Schmidt Phillip Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse konsulent Odense Kommune
Lise Rasmussen Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse konsulent Odense Kommune
Malene Clausen Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Koordinator Odense Kommune
Margret Kristjansdottir Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse koordinator Odense Kommune
Susanne Rask Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse koordinator Odense Kommune
Kaja Schilling Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse koordinator Odense Kommune
Gitte Schroll Odense Kommune, Sundhed og forebyggelse Koordinator Odense Kommune
Lotte Opstrup Christensen Odense kommune, Sundhed og Forebyggelse Teamleder Odense Kommune
Tine Møller Lavergne Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Teamleder Odense Kommune
Mie Villemoes Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Teamleder Odense Kommune
Tanja Nørgaard Vinsten Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Teamleder Odense Kommune
Karina Bastrup Odense Kommune, Sundhed og Forebyggelse Teeamleder Odense Kommune
Kommer senere Kommer senere Randers Sundhedscenter Kommer senere Randers
Kommer senere Kommer senere Randers Sundhedscenter Kommer senere Randers
Kommer senere Kommer senere Randers Sundhedscenter Kommer senere Randers
Anne Lise Buus Nielsen Randers Sundhedscenter Leder af sundhedsplejen Randers
Connie Harrishøj Randers Sundhedscenter Sundhedsplejerske Randers
Gitte Grauslund Børn og unge afsnit. Hjørring Pædagog Region Nordjylland
Vibeke Nissen Stauning vuggestue, børnehave og SFO Dagtilbudsleder Ringkøbing - Skjern
Hanne Markussen Dagtilbud Lærkereden Dagtilbudsleder Ringkøbing Skjern
Susanne Langager Nielsen Fjelstervang Børnehave 99742840 Ringkøbing Skjern Kommune
Ulla Bjerg Thomsen Hee Børnehus Dagtilbudsleder Ringkøbing Skjern kommune
Bente Christensen Tinsoldaten leder Ringsted
Camilla Petersen Tinsoldaten souschef Ringsted
Gitte Ploug Børneinstitutionen Skanderup Leder Rødovre
Christina Olsen Børneinstitutionen Skibet Leder Rødovre
Karin Reffstrup Børneinstitutionen Solen/Carlsro Leder Rødovre
Lissi Søndergaard Nyager Leder Rødovre
Lasse Geiger Samsø Kommune Juridisk Konsulent Samsø
Margrethe Thuesen Samsø Kommune Socialchef Samsø
Torben Steen Børn- og Unge Skanderborg Kommune Chefkonsulent for skoler og specialundervisning Skanderborg Kommune
Ruth Kristensen Daginstitution Lærkereden Leder Skive
Tina Pedersen Daginstitution Lærkereden Teamkoordinator Skive
Maiken Jøker Dohn Daginstitutionen Lærkereden Teamkoordinator Skive
Lotte Poulsen Daginstitutionen Lærkereden Teamkoordinator Skive
Inge Lise Eskildsen Familiecenter Sabroegaarden Familieterapeut Skive
Vivi Sørensen Familiecenter Sabroegaarden Familieterapeut Skive
Lone Rask Hansen Skive Kommune Pædagogisk konsulent Skive Kommune
Helle Madsen Skive kommune Tværfaglig konsulent Skive Kommune
Charlotte Hove Skive Kommune Udviklingskonsulent Skive Kommune
Kirsten Søndergaard Dagtilbud Tårnborg Fællesleder Slagelse
Anja Worm Rasmussen dagtilbud Tårnborg Pædagogisk Leder Slagelse
Helle Frimann Slagelse Kommune pædagogisk konsulent Slagelse Kommune
Christina Rose Slagelse Kommune pædagogisk konsulent Slagelse Kommune
Helle Larsen Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Tale-hørelærer Solrod
Lise Poulsen Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Tale-hørelærer Solrod
Hanne Terndrup Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Tale-hørelærer Solrod
Berit Lytsen Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Fysioterapeut Solrød
Ingelise Møller Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Fysioterapeut Solrød
Jesper Bardrum Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Leder af PPR Solrød
Kari Højbjerg Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR PPR konsulenter Solrød
Esther Andersen Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Psykolog Solrød
Mette Bøhrnsen Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Psykolog Solrød
Sofie Friis Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Psykolog Solrød
Anne-Sofie Schjødt Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Psykolog Solrød
Laura Trads Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Psykolog Solrød
Tine Gert Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Tale-hørelærer Solrød
Bianca Shkoza Solrød Kommune, Børn og Unge Rådgivningen, PPR Tale-Hørelærer Solrød
Laila Lundtofte Center for skoelr og dagtilbud Struer kommune pædagogisk udviklingskonsulent Struer
Vinni Sadolin Hvid Hjerm Dagtilbud og SFO Pædagogisk leder Struer
Irma Søndergaard Langhøj Dagtilbud Dagtilbudsleder Struer
Karen Margrethe Simonsen Langhøj Dagtilbud Pædagogisk leder Struer
Jørn Thomsen Struer Kommune Centerchef for skole og dagtilbud Struer
Grethe Slyk Thyholm Dagtilbud Dagtilbudsleder Struer
Helle Hallengreen Thyholm Dagtilbud Pædagogisk leder Struer
Ulrik Jensen Østbyens dagtilbud Dagtilbudsleder Struer
Grethe Dalsgaard Østbyens Dagtilbud Pædagogisk leder Struer
Minna Pedersen Østbyens Dagtilbud Pædagogisk leder Struer
Mads Fredeløkke Svendborg Kommune Byrådsmedlem Svendborg Kommune
Mette Kristensen Svendborg Kommune Formand, Udvalget for Børn og Unge Svendborg Kommune
Claus Sørensen Svendborg Kommune, Børn og Unge Børn- og ungedirektør Svendborg Kommune
Ulla Abrahamsen Dortheabørnehaven leder syddjurs
Lise Husted Ahlers Thorsager Skole og Børnehus Afdelingsleder Syddjurs
Lisbeth Munksgaard Thorsager Skole og Børnehus Distriksleder Syddjurs
Claus Ravnsbæk Thorsager Skole og Børnehus Pædagogfaglig leder Syddjurs
Per Hansen Børn- og Skoleforvaltning Skole og Dagtilbudschef Tønder Kommune
Lone Alslev Børnehaverne i Nordøst Daglig leder Naturligvis Varde
Jette Fogh Sillesen Børnehaverne i Nordøst Daglig leder Teglhuset Varde
Maria Louise Mathiasen Børnehaverne i Nordøst Daglig leder Trinbrættet Varde
Viki Hilmand Børnehaverne i Nordøst Souschef Børnehaverne i Nordøst Varde
Pia Jæger Kehlet Dagtilbuddet Varde Vest Dagtilbudsleder Varde Kommunbe
Jane Bech Højgård Dagtilbuddet Varde Vest AKT-pædagog Varde Kommune
Jeanette Vermehren Dagtilbuddet Varde Vest AKT-pædagog Varde kommune
Alina Beck Hansen Dagtilbuddet Varde Vest Daglig leder Varde Kommune
Marianne Gammelby Dagtilbuddet Varde Vest Daglig leder Varde Kommune
Kirsten Skjerning Dagtilbuddet Varde Vest Daglig leder/souschef varde kommune
Inge Jensen Møllehuset Leder vejle
Pernille Freund Vejle Kommune Konsulent Vejle
Krestine Krogh Thomsen B&U Staben - Børne- og Ungeforvaltningen Udviklingskonsulent Vejle Kommune
Rikke Knudsen Børn og Unge Praktikant Vejle Kommune
Anette Kollerup Iversen Børnehuset Gaia Leder Vejle Kommune
Lise Fabricius Dagplejen Leder af dagplejen Vejle Kommune
Rune Asmund Sørensen Dagtilbud Dagtilbudschef Vejle Kommune
Lene Vemmelund Dagtilbud Faglig leder Vejle Kommune
Lars Poulsen Dagtilbud Leder af pladsanvisningen Vejle Kommune
Karin Vikær Hermansen Dagtilbud Pædagogisk konsulent  for inklusion & specialpædagogik Vejle Kommune
Jette Hummel Dagtilbud Pædagogisk konsulent  for uddannelse og pædagogisk udvikling Vejle Kommune
Mette Bülow Jelling Børnegård Leder Vejle Kommune
Tina Hjorth Holm Specialinstitution Solen Leder Vejle Kommune
Dorte Christensen Storkereden Leder Vejle Kommune
Birgit Graversgaard Vesthimmerlands Kommune Afdelingschef Vesthimmerland
Torben Gregersen Vesthimmerlands Kommune Afdelingschef Vesthimmerland
Tina Bang Vesthimmerlands Kommune Afdelingsleder Vesthimmerland
Lone Groot Vesthimmerlands Kommune Afdelingsleder Vesthimmerland
Annette Nielsen Vesthimmerlands Kommune Afdelingsleder Vesthimmerland
Lotte Juul Vesthimmerlands Kommune Faglig leder Vesthimmerland
Annette Vahlgreen Vesthimmerlands Kommune Medlem af Socialudvalget Vesthimmerland
Doris Lauritzen Vesthimmerlands Kommune Næstformand Vesthimmerland
Morten Mejdahl Vesthimmerlands Kommune Socialudvalgsformand Vesthimmerland
Cita Ammitzbøll B&U Viborg Kommune B&U konsulent Viborg
Ingeliose Kristensen Viborg Kommune Læringskonsulent Viborg
Cathrine Nordtug Viborg kommune Læringskonsulent Viborg
Heidi Jacobsen Viborg kommune, PPL Læringskonsulet Viborg
Susan Boje Viborg Kommune Læringskonsulent Viborg Kommune
Helle Søgård Viborg Kommune Læringskonsulent Viborg Kommune
Anne Grethe Rosenberg BUPL Østjylland Formand Østjylland
Bente Christensen BUPL Østjylland konsulent Østjylland
Signe Agerbæk Elgaard Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Mona Lise Thisted Henriksen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Vibeke Henriksen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Sigridur Jónsdóttir Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Helle Hyldgaard Kristensen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Lene Guldbæk Nielsen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Caroline Sarah Lindkvist Pedersen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Kirsten Arden Pedersen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Jette Petersen Skoleforvaltningen DUS-leder Aalborg
Anette Hostrup Bavnebakken Pædagogisk Leder Aarhus
Følger senere Følger senere kebi@aarhus.dk Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere kebi@aarhus.dk Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring Dagtilbud Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring Dagtilbud Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring Dagtilbud Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring Dagtilbud Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring Dagtilbud Følger senere Aarhus
Følger senere Følger senere Skæring dagtilbud Følger senere Aarhus
Marc Nøddesbo Vorrevangskolen SFO- og indskolingsleder Aarhus
Vivian Bonde Vorrevangskolens SFO Souschef Aarhus
Inge Marie Skaarup Børne- og Ungerådet Børne- og Ungerådsmedlem Aarhus Kommune
Benny Andersen Prisen Nomineret
Benny Andersen Prisen Nomineret
Benny Andersen Prisen Nomineret
Daniel Nyboe Andersen Børnekonferencen
Nicolaj Holm Børnekonferencen
Barbara Hoff Esbjørn Center For Angst Daglig leder
Dafolo
Ole Gram Clausen famly
Jonas Gundersen famly
Lisbeth Zornig Huset Zornig
Lene Harkes Memox
Judith Schwartz Keegan Memox
Amelevi Hounou Rathleff Memox
Protac
Andreas Rasch-Christensen VIA University College Forskningschef
Anne Marie Villlumsen VIA University College Konstitueret Centerchef
Benny Andersen Forfatter
Elisabeth Ehmer Jurist
Brenda Taggart

2016

Deltagerliste 15 februar 2016

I alt 422 navne fra 50 kommuner og regioner

Fornavn Efternavn Titel Firma/Organisation Kommune
Karin Ladefoged Områdeleder Børnehusene Assens Assens
Britta Ellebæk Frederiksen Områdeleder Børnehusene Glamsbjerg Assens
Tanja Kjærsgaard Buhl Daglig Pædagogisk Leder Børnehusene Haarby Assens
Jeanette Lau Daglig Pædagogisk Leder Børnehusene Haarby Assens
Lisbeth Huriup Hansen Områdeleder Børnehusene Haarby Assens
Hanne Enegaard Områdeleder Børnehusene Tommerup Assens
Dina Splldt Jacobsen Områdeleder Børnehusene Vissenbjerg Assens
Helle Pia Sørensen Områdeleder Børnehusene Aarup Assens
Mette Lindkær Leder Af Ppr Og Famileindsatser PPR, Assens kommune Assens kommune
Lone Boas Andersen Specialpædagogisk Koordinator PPR, Assens kommune Assens kommune
Ebbe Nordborg Olsen Institutions Leder Ballerup familiehus Ballerup Kommune
Erik Hansen Afsnits Leder Børne og ungerådgivningen Ballerup Kommune
Lone Junge Marcussen Center Leder Børne og ungerådgivningen Ballerup Kommune
Sigrid Knap Team-Leder Børne og ungerådgivningen Ballerup Kommune
Ea Krassél Projektleder Projekt Netværket Birkerød
Annette Hylander Læsekonsulent Brønderslev Kommune Brønderslev
Lene Bering Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune Brønderslev
Lars Brøndum Leed Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune Brønderslev
Gitte Møller Thomsen Pædagogisk Konsulent Brønderslev Kommune Brønderslev
Carsten Otte Skolechef Brønderslev Kommune Brønderslev
Pernille Buhelt Ledende Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Brønderslev
Hanne Jakobsen Udviklingskonsulent Brønderslev Kommune Brønderslev Kommune
Jens Vind Petersen Byrådsmedlem Børn & Kultur Esbjerg
Susanne Kristensen Fagkoordinator Børnecenter Esbjerg
Sanne Elten Afd. Leder Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Susanne Gade Afd. Leder Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Laura Petersen Afd. Leder Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Mai Dinesen Fagkoordinator Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Karin Holck Funktionsleder Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Søren Kristiansen Funktionsleder Børnecenter Esbjerg Esbjerg
Marlene Andreasen Vicecenterleder Esbjerg Ungecenter Esbjerg
Claus Møller Hansen Fritidsvejleder SSP og Forebyggelse Esbjerg
Karin Hansen-Schwartz Fritidsvejleder SSP og Forebyggelse Esbjerg
Henrik Toftgaard Leder Fonden Føniks Faverskov
Pia Lorenzen Pædagogisk Konsulent Dagtilbudsafdelingen Frederiksberg
Jeanne Erichsen Familieterapeut Jeanne Erichsen Familierådgiving Frederiksberg
Anne Marie Rouff Pædagogisk Konsulent Dagtilbudsafdelingen Frederiksberg kommune
Lene Helt Larsen Områdeleder Frederikssund Kommune Frederikssund
Ulrik Moll Pæd/adm. Konsulent Frederikssund Kommune Frederikssund
Majbritt Hansen Områdeleder Frederikssund Kommune, Dagtilbud Frederikssund
Ulla Larsen Områdeleder Frederikssund kommune, dagtilbud Frederikssund
Erik Birch Nielsen Fagchef Center for Børn og Unge Gribskov
Lars Boe Wille Teamleder Center for Børn og unge Gribskov
Christina Wollesen Teamleder Center for Børn og Unge Gribskov
Karen G. Bech Leder Dagplejen Nord Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Else Marie Kyster Nielsen Leder Dagplejen Syd Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Tove A. Nielsen Leder Dagplejen Vest Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Grethe Festersen Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Lis Holst Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Lone Larsen Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Anette Magaard Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Birgitte Midtgaard Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Louise Seheted Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Tina Skovgaard Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Jette Sølbæk-Severin Pædagogisk Dagplejekonsulent Haderslev kommunale dagpleje Haderslev
Kirsten Laursen Institutionsleder Børnehuset Østerled Hedensted
Gitte Hauberg Souschef Børnehuset Østerled Hedensted
Lene Holm Andersen Leder Hornsyld Idrætsbørnehus hedensted
Rigmor Jespersen Daglig Leder Naturbørnehaven Myretuen Hedensted
Jytte Vaslev Petersen Daglig Leder Tofteskovens Børnehuse Hedensted
Tine Kjeldgaard Institutionsleder Tofteskovens Børnehuse Hedensted
Helle Povelsen Institutionsleder Tørring Børnehus Hedensted
Katja Kristensen Souschef Børnehuset Spiloppen Hedensted Kommune
Gitte Hæsum Pædagogisk Udviklingskonsulent Center for Børn og Læring, Børn og Unge Henring Kommune
Minna Vindbjerg Pædagogisk Udviklingskonsulent Center for Børn og Læring, Børn og Unge Henring Kommune
Camilla Le Dous Afdelingsleder Ppr Hjørring Hjørring
Ove Lunde Lauridsen Afdelingsleder Børne- Og Familieaf. Hjørring Kommune Hjørring
Christina Ladehoff Afdelingsleder Børne- Og Familieafd. Hjørring Kommune Hjørring
Anette Stevn Jensen Børne- Og Familiechef Hjørring Kommune Hjørring
Gitte Adamsen Konsulent Hjørring Kommune Hjørring
Unavngiven Leder Handicapspecialet Leder Af Handicapspecialet Hjørring Kommune Hjørring
Lene Skjelbo Ledende Sundhedsplejerske Sundhedsplejen HJørring
Liselotte Bredal Jensen Stedfortrædende Leder Af Sundhedsplejen Sundhedsplejen Hjørring
Dorte Brandt Hansen Dagplejekonsulent Dagplejen Holstebro
Lene Poort Dagplejekonsulent Dagplejen Holstebro
Birgitte Kyed Souschef Dagplejen Holstebro
Klavs Eg Dagplejeleder Dagplejen Holstebrro
Finn Jensen Ass. Leder buifj@horsens.dk Horsens
Annelise Nørsøller Daginstitutionsleder Daginstitution Bankager Horsens
Tilde Duus ass. Leder Daginstitution Dagnæs Horsens
Betina Martinussen Daginstitutionsleder Daginstitution Dagnæs Horsens
Lise Hansen Assisterende Leder Daginstitution Langmark Horsens
Gitte Pors Ass. Leder Daginstitution Stensballe Horsens
Jette Klindt Ejlertsen Institutions Leder Daginstitution Stensballe Horsens
Camilla Dreiager Assisterende Leder Dagtilbud Højvang Horsens
Søren Fynbo Dagtilbudsleder Dagtilbud Højvang Horsens
Andreas Boesen Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Susan Gyldenkilde Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Per Løkken Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Martin Ravn Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Lone Brøndum Daginstitutions Leder Horsens kommune, dagtilbud Horsens
Ellen Tærsbøl Schmidt Formand, Velfærds- Og Sundhedsudvalget Velfærd og Sundhed Horsens
Vibeke Brinch Holdt Pædagogisk Vejleder Daginstitution Stenaballe Horsens Kommune
Hanne Lynnerup Toft Partnerskabskonsulent Og Lektor VIA ingen
Susanne Wermelin Faglig Leder For Støtte- Og Ressourcepædagogkorps Center for Børn og Forebyggelse Ishøj
Lotte Ahlbom Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Frederikke Backe Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Vivian Buelund Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Anders Madsen Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Janni Nielsen Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Camilla Outsen Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Vacant Vacant Støtte- Og Ressourcepædagog Center for børn og Forebyggelse Ishøj kommune
Ellen Matthäi Leder Dagpasningstilbud Jammerbugt
Aino Halsboe Leder Familiecenteret Jammerbugt
Jesper Lykke Christensen Leder PPR Jammerbugt
Diane Aarestrup Leder Sundhedsplejen Jammebugten Jammerbugt
Karin Nysted Leder Tandplejen Jammerbugt
Jette Panum TandlÆge AALBORG KOMMUNES TANDPLEJE JAMMERBUGT KOMMUNE
Charlotte Andersen Pædagog Kerteminde Kommune Kerteminde
Christina Christensen Pædagog Kerteminde Kommune Kerteminde
Jette Freisleben Pædagog Kerteminde Kommune Kerteminde
Eva Holm Pædagog Kerteminde Kommune Kerteminde
Kirsten Mørup Pædagog Kerteminde Kommune Kerteminde
Maria Lund Jørgensen Afd Leder/daglig Leder Daginstitutionen Kildemosen Kolding
Vibeke Mortensen Institutionsleder Daginstitutionen Kildemosen Kolding
Helle Oldenborg Souschef/daglig Leder Daginstitutionen Kildemosen Kolding
Birte Schou Kjeldsen Souschef/daglig Leder Daginstitutionen Kildemosen Kolding
Janni Lange Akt Pædagog Sdr. Vang Skole Kolding
Kirsten Sofiendal Lektor UCsyd/ Kolding Kolding
Jette Korsgaard Leder Børnefamiliehuset Kolding Kommune
Søren Jensen Afsnitschef Familierådgivningen Kolding Kommune
Anette Ravn Olsen Afsnitschef Familierådgivningen Kolding Kommune
Bettina Brøndsted Familiechef Familierådgivningen Kolding Kommune
Knud Tange Viceforstander Tinghøj Kolding Kommune
Dorthe Rabjerg Pædagog Kolding krisecenter KommuneKolding
Rachel Röst Leder Læs for Livet København
Kristine Hoej Johnson Head Teacher Montessori International Preschool København
Anna Prip Specialist I Børn Og Sorg Anna Prip Københavns kommune
Jonna Kock Lære Herfølge Skole Køge
Mette Lund Lære Herfølge Skole Køge
Charlotte Mandrup Lære Herfølge Skole Køge
Jan Stolzenbach Nielsen Sfo Leder Herfølge Skole Køge
Tanja Blankholm Leder Køge kommune område vest Køge
Birgit Jensen Leder køge kommune område vest Køge
Pia Oddershede Leder køge kommune område vest køge
Helen Schmidt Leder køge kommune område vest Køge
Karina Øer Leder køge kommune område vest Køge
Berit Elsberg Leder Mælkebøtten Køge
Britt Bauer Kortegaard Leder Tumlehuset Køge
Linette Andersen Områdeleder Køge kommune område vest Køge kommune
Anne Birthe Rasmussen Leder Familiecenter Flexhuset Langeland
Jan Ole Jakobsen Kommunalbestyrelsesmedlem Langeland Kommune Langeland Kommune
Jette Jespersen Kommunalbestyrelsesmedlem Langeland Kommune Langeland Kommune
Karina Jørgensen Kommunalbestyrelsesmedlem Langeland Kommune Langeland Kommune
Tommy Bredal Storgaard Kommunalbestyrelsesmedlem Langeland Kommune Langeland Kommune
Mette Haugaard Frederiksen Projektkoordinator Langeland Kommune Langeland Kommune
Lone Bjerregaard Skole- Og Dagtilbudschef Langeland Kommune Langeland Kommune
Charlotte Jensen Social- Og Familiechef Langeland Kommune Langeland Kommune
Jonna Christoffersen Koordinator Familieafdeling Middelfart
Karen Gerdes Teamleder Familieafdeling Middelfart
Vibeke Qvist Kring Teamleder Familiehuset Middelfart
Lone Munk Teamleder Ungehuset Middelfart
Verne Pedersen Forbundsnæstformand Brolæggerstræde 9 Minus
Gitte Landors Socialfaglig Konsulent Socialpædagogernes Landsforbund Minus
Gitte Rumpelthiin Leder Sydmors Børnehus Morsø
Ditte Nyby Bertelsen Souschef Sydmors Børnehus Morsø
Gitte Svendsdatter Leder Sydvestmors bh og vg Morsø
Charlotte Jacobsen Pædagog Sydvestmors bh og vg Morsø
Mette Noppenau Pædagog Sydvestmors bh og vg Morsø
Randi Storegaard Pædagog Sydvestmors bh og vg Morsø
Frank Kruse Jacobsen Forstander Familieafdelingen Morsø Kommun
Susanne Frost Christensen Faglig Leder Familieafdelingen Morsø Kommune
Aase Grønbæk Faglig Leder Familieafdelingen Morsø Kommune
Ole Mousten Bak-Pedersen Leder Af Familieafdelingen Familieafdelingen Morsø Kommune
Tanja Haugstrup Leder Ørding Børnehus Morsø Kommune
Per Musgaard Kyndi Pædagog Ørding Børnehus Morsø Kommune
Susanne Nygaard Pædagog Ørding Børnehus Morsø Kommune
Maj-Britt Back Pedersen Pædagog Ørding Børnehus Morsø Kommune
Linda Bruun Skuldbøl Dagplejekontoret Norddjurs
Susanne Rames Tandlæge Norddjurs Kom. Tandpleje Norddjurs
Heidi Bjerrum Bendsen Inklusionskonsulent Område Grenå Norddjurs
Trine Greve Inklusionspædagog Område Grenå Norddjurs
May-Britt Aslak Nielsen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Birgitte Bachmann Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Sven Bove Christensen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Pia Bæk Nielsen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Betina Cramer-Hansen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Jytte Dam Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Karina Enggard Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Jane Glerup Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Ea Mohr Vognsen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Jacob Sneppen Specialpædagog Specialområde Vest Norddjurs
Bente Lund Leder Inklusion og PPR Nordfyns
Jeanette Persson Ergoterapeut Nordfyns
Sanne Clausen Læringskonsulent Nordfyns
Sisse Dohrmann Læringskonsulent Nordfyns
Birthe Blåsten Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Michelle Claire Ebbesen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Jane Friis Salzmann Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Marga Hansen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Dothe Hedegaard Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Majbrit Hindsgavl Nielsen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Birte Knudsen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Miriam Hanne Marsen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Sine Modberg Bryld Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Dorhe Møller Hansen Vejledende Pædagog PPR Nordfyns Kommune
Tine Helleskov Leder Dagplejen Nyborg
Malene Hansen Souschef Dagplejen Nyborg
Marianne Skårup Leder Familiehuset Nyborg
Lis Nielsen Leder Kastaniehuset Nyborg
Rikke Holst Souschef Kastaniehuset Nyborg
Betina Ludvigsen Familievejleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Rikke Wittrup Leder For Pædagogerne Nyborg Heldagsskole Nyborg
Dorte Pedersen Sekretær Nyborg Heldagsskole Nyborg
Søren Kæstel Christensen Skoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Torben Juel Sørensen Skoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Miguel Svane Viceskoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Marianne Dixen Videnscentret Nyborg Heldagsskole Nyborg
Jeppe Dørup Videnscentret Nyborg Heldagsskole Nyborg
Helle Frøslev Byrådsmedlem Nyborg Kommune Nyborg
Anja Kongsdal Byrådsmedlem Nyborg Kommune Nyborg
Lisbeth Henningsen Dagtilbudsleder Ravnekæret Nyborg Nyborg
Anne-Marie Madsen Souschef Ravnekæret Nyborg Nyborg
Kim Madsen Leder Skattekisten Nyborg
Anne Mette Rasmussen Souschef Skattekisten Nyborg
Bettina Vestskov Leder / Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Christian Andersen Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Kim Boelt Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Tina Giversen Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Mariann Høstenhegn Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Helene Reher Socialpædagog Opholdsstedet Ulvskov Odder
Mette Kromann Institutionsleder Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Anette Albér Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Inge Pryds Christensen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Anette Frederiksen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Susanne Gryholt Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Nanette Sønderby Hansen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Annett Damsgaard Hyde Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Matti Ubay Johansen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Berit Søie Klint Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Henrik Knudsen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Jette Kyed Larsen Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Anni Leander Pointing Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Camilla Anania Trier Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Bodil Windfeld-Lund Regionspædagog Børneinstitution Rasmus Rask-Højme Odense
Gitte Løvgren Direktør Odsherred Kommune Odsherred Kommune
Gunnar Surland Pæd. Konsulent Rebild Kommune Rebild
Annette Søegaard Pæd. Konsulent Rebild Kommune Rebild
Inge Hald OvertandlÆge AALBORG KOMMUNES TANDPLEJE REBILD KOMMUNE
Ulla Larsen Socialpædagog Klinik Psykiatri Syd Region Nordjylland
Malene Nielsen Socialpædagog Klinik Psykiatri Syd Region Nordjylland
Vibeke Nissen Dagtilbudsleder Stauning Børnehave og SFO ringkøbing - skjern kommune
Hanne Markussen Dagtilbudsleder Dagtilbud Lærkereden Ringkøbing Skjern
Majbritt Lomholt Inklusionsmedarbejder Dagtilbud og Undervisning Ringkøbing Skjern
Maibritt Sander Inklusionsmedarbejder Dagtilbud og Undervisning Ringkøbing Skjern
Lise Kjeldsen Afd. Leder Fredensgades Børnehave Ringkøbing/Skjern
Palle Vej Kirkegaard Inst. Leder Fredensgades Børnehave Ringkøbing/Skjern
Annette Morell Sfo Leder Fredensgades Børnehave/SFO Ringkøbing/Skjern
Mette Degn Lauridsen Institutionsleder Fresiahaven Ringkøbing-Skjern
Ulla Bjerg Thomsen Dagtilbudsleder Hee Børnehus Ringkøbing-Skjern
Lene Henriksen Enhedsleder Solstrålen Ringkøbing-Skjern Kommune
Lillian Gregersen Leder Vognmandsparkens Børnehave Roskilde
Lissi Søndergaard Jensen Leder Børnehaven Nyager Rødovre
Gitte Ploug Leder Børneinstitutionen Skanderup/Valhøj Rødovre
Christina Olsen Leder Børneinstitutionen Skibet Rødovre
Karin Langgaard Reffstrup Leder Børneinstitutionen Solen/Carlsro Rødovre
Jeanette Videcrantz Leder Børneinstitutionen Tjørneparken Rødovre
Kirsten Bæk Simonsen Dagplejekonsulent Rødovre Dagpleje Rødovre
Eva Fabricius Dagplejekonsulent Rødovre Dagpleje Rødovre
Lise Holm Dagplejekonsulent Rødovre Dagpleje Rødovre
Tina Persson Dagplejekonsulent Rødovre Dagpleje Rødovre
Vibeke Rasmussen Dagplejekonsulent Rødovre Dagpleje Rødovre
Vibeke Njor Dagplejeleder Rødovre Dagpleje Rødovre
Margrethe Vogt Thuesen Forvaltningschef For Børn, Unge Og Social Samsø Kommune Samsø Kommune
Lasse Geiger Juridisk Konsulent Samsø Kommune Samsø Kommune
Anne Buhl Jørgensen Skoleleder Samsø Kommune Samsø Kommune
Kim Møller Frandsen Viceskoleleder Samsø Kommune Samsø Kommune
Iben Kejser Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Samsø Kommune Samsø Kommune
Berit Rømer Hansen Leder Børnehaven Tyttebærhuset Silkeborg
Anne-Marie Stoholm Souschef Børnehaven Tyttebærhuset Silkeborg
Kirsten Hessellund Laursen Dagplejeleder Dagplejen Silkeborg Kommune Silkeborg
Jeannette Sloth Pedersen Pædagogisk Udviklingsleder I Dagplejer Dagplejen Silkeborg Kommune Silkeborg
Lise Schønau Sundhedsplejerske Silkeborg kommune Udviklings sektionen Silkeborg
Camilla Magnussen Udviklings Konsulent Silkeborg kommune Udviklings sektionen Silkeborg
Linda Rostrup Udviklings Konsulent Silkeborg kommune Udviklings sektionen Silkeborg
Rita Elkjær Vejlednings Pædagog Silkeborg kommune Udviklings sektionen Silkeborg
Tine Selsing Vejlednings Pædagog Silkeborg kommune Udviklings sektionen Silkeborg
Christina Milling Indehaver Brumbassen - din private vuggestue Svendborg
Jan Præstholm Direktør Børn- og unge Svendborg
Mette Kristensen Formand Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Pia Dam Medlem Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Arne Ebsen Medlem Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Mads Fredeløkke Medlem Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Andreas Pless Medlem Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Dorthe Ullemose Medlem Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Susanne Andersen Leder Børnehuset Ådalen Syddjurs
Jete Køtter Souschef Børnehuset Ådalen Syddjurs
Ulla Abrahamsen Daginstitutionsleder Dortheabørnehaven Syddjurs
Lene Højer Leder Kostskolen, Ryomgård Realskole Syddjurs
Trine Boel Nielsen Pædagogfaglig Leder Daginstitution syddjurs kommune
Berit Lillie Pædagog Dortheabørnehaven Syddjurs.dk
Anne Soll Andersen Værkstedsleder Sønderborg Produktions Højskole Sønderborg
Bent Brinckmann Værkstedsleder Sønderborg Produktions Højskole Sønderborg
Lotte Nørup Afd.leder Sønderskov SKolen Sønderborg
X X Pædagog Sønderskov Skolen Sønderborg
Per Hansen Skole Og Dagtilbudschef Børn- og skoleforvaltning Tønder
Anne Frehr Sørensen Sundhedsplejerske Sundhedstjeneste Tønder
Annalene Koch Dagplejeleder Tønder Kommune Tønder
Tina Holm Madsen Dagplejepædagog Tønder Kommune Tønder
Hanne Lebæk Gammelgaard Dagplejesouschef Tønder Kommune Tønder
Helle Vibeke Hansen Pædagogisk Konsulent Tønder Kommune Tønder
Lone Hauch Pædagogisk Konsulent Tønder Kommune Tønder
Vera Bergmann Pædagogisk Medarbejder Tønder Kommune Tønder
Alice Øvlisen Brun Skole- Og Dagtilbudskonsulent Tønder Kommune Tønder
Helle Laugesen Sundhedsplejerske Vallensbæk Kommune Vallensbæk
Lise Madsen Sundhedsplejerske Vallensbæk kommune Vallensbæk
Jane Bech Højgaard Akt-Pædagog Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Jeanette Vermehren Akt-Pædagog Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Marianne Gammelby Daglig Leder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Pia Jæger Kehlet Dagtilbudsleder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Kirsten Kotewitz Konst. Dagplejeleder Dagplejen Vejen
Mette Guldager Områdeleder Vejen kommune Vejen
Pia Hansen Områdeleder Børnehaverne Brørup Vejen kommune
Heidi Jakobsen Pædagog Børnegården Søndervang Vejle
Annette Andersen Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Lotte Johansen Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Lene Nielsen Dagplejepædagog dagplejen Vejle
Hanne Seidenfaden Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Lone Særkjær Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Heidi Vilsbøll Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Charlotte Ysøe Dagplejepædagog Dagplejen Vejle
Lise Agersnap Souschef I Dagplejen Dagplejen Vejle
Susanne Stentoft Institutionsleder Kildedalen Vejle
Bente Jakobsen Souschef Kildedalen Vejle
Inge Starup Jensen Leder Møllehuset Vejle
Tina Hjort Holm Institutionsleder Solen Vejle
Helle Kjølby Souschef Solen Vejle
Pernille Flammild Afdelingsleder Valhalla Vejle
Marianne Højberg Institutionsleder Valhalla Vejle
Lone Kristensen Pædagogisk Leder Valhalla Vejle
Mariann Lund Dagplejepædagog Dagplejen Vejle Kommune
Lene Vemmelund Faglig Leder Vejle Kommune - Dagtilbud Vejle Kommune
Karin Vikær Hermansen Pædagogisk Konsulent For Inklusion & Specialpædagogik Vejle Kommune - Dagtilbud Vejle Kommune
Jørgen Nitschke Uddannelseskonsulent Vejle Kommune - Dagtilbud Vejle Kommune
Pernille Damgaard Freund Konsulent For Inklusion Og Specialpædagogik På Skoleområdet Vejle Kommune - Uddannelse & Læring Vejle Kommune
Gitte Vetter Leder Aldersint. Ålestrup Vesthimmerland
Mona Ulrick Leder Børnehaven Præstegårdsvej Vesthimmerland
Helle Skødt Kristiansen Leder Dagplejen Vesthimmerland
Birte Dalsgaard Pedersen Leder Valhalla Vesthimmerland
Birgit Graversgaard Afdelingschef Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Tina Bang Afdelingsleder Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Christian Filskov Afdelingsleder Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Ilse Skadhauge Larsen Byrådspolitiker Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Rasmus Vetter Byrådspolitiker Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Morten Mejdahl Formand Socialudvalget Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Doris Lauritsen Næstformand Socialudvalget Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Henrik Dalgaard Socialudvalget Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Annette Vahlgreen Socialudvalget Vesthimmerlands Kommune Vesthimmerland
Jacob Axelsen Akt-Vejleder Nordre Skole Viborg Kommune
Jane Dalgaard Foget Akt-Vejleder Nordre Skole Viborg Kommune
Cathrine Nordtug Akt-Vejleder Nordre Skole Viborg Kommune
Helle Søgård Akt-Vejleder Nordre Skole Viborg Kommune
Henny Sommer Sørensen Lektor Åbenrå Åbenrå
Bo Eghorn Afdelingleder Familie og Ungecentret Aabenraa
Trine Lynggaard Afdelingsleder Familie og Ungecentret Aabenraa
Lotte Bækvad Institutionsleder Familie og Ungecentret Aabenraa
Marianne List Projektleder Projekt Netværket Aabenraa
Lene Pawlik Andresen Rønshoved Skolehjem Aabenraa
Lea Nedergaard Hansen Rønshoved Skolehjem Aabenraa
Tina M Jørgensen Rønshoved Skolehjem Aabenraa
Tina Tækker Rønshoved Skolehjem Aabenraa
Lene Busch Carøe Lektor UC Syd Aabenraa
Marianne Stokbro Områdeleder . Område Nord/Øst Aalborg
Anette Nyeboe Forstander Broen Aalborg Aalborg
Betina Skøttrup Holm Afd. Leder /stedfortræder Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Mariann Boje Jones Leder Center for Børn og Unge Aalborg
Karin Andreasen Dagtilbudsleder Dagtilbud Gistrup Aalborg
Anette Falk Dagtilbudsleder Dagtilbud Lindholm/Løvvang Aalborg
Louise Schouenborg Jæger Jeppesen Dagtilbudsleder Dagtilbud Nordvest/Vodskov Aalborg
Hanne Egede Nielsen Dagtilbudsleder Dagtilbud Nordøstkysten Aalborg
Helle Madsen Dagtilbudsleder Dagtilbud Nr. sundby/Nr. Uttrup Aalborg
Jakob Zacko Bruun Dagtilbudsleder Dagtilbud sydøst Aalborg
Lene Bjørn Sørensen Bestyrelsesformand opholdsstedet, Broen, Aalborg Aalborg
Mette Christensen Jensen Adjunkt UCN act2learn Aalborg
Pernille Hurup Larsen Adjunkt UCN act2learn Aalborg
Carina Brøndum Leed Adjunkt UCN act2learn Aalborg
Bettina Kristensen Leder Udrednings og opvækstspecialet Aalborg
Maja Kronborg Afd.leder Vokseværket Aalborg
Mette Hoff Konstitueret Afdelingsleder Aalborg Kommune, Barnets Hus Aalborg Kommune
Ulla Wedege Penning Afdelingsleder Aalborg Kommune, Børnehus Nord Aalborg Kommune
Lene Brink Christensen Afdelingsleder Aalborg Kommune, Familiehuset Bisgård Aalborg Kommune
Bo Fischer Lang Sørensen Afdelingsleder Aalborg Kommune, Familiehuset Bisgård Aalborg Kommune
Christina Tange Holmberg Leder Aalborg Kommune, Rådgivnings- og behandlingshuset Aalborg Kommune
Merete Matthesen TandlÆge AALBORG KOMMUNES TANDPLEJE AALBORG KOMMUNE
Jytte Nielsen TandlÆge AALBORG KOMMUNES TANDPLEJE AALBORG KOMMUNE
Pia Wogelius TandlÆge AALBORG KOMMUNES TANDPLEJE AALBORG KOMMUNE
Annie Støttrup Dtl Børnehuset Egmontgården AArhus
Dinna Borregaard Pædagogisk Leder Børnehuset Egmontgården Aarhus
Lotte Laustsen Pædagogisk Leder Børnehuset Egmontgården Aarhus
Susanne Deigaard Pædagog Børnehuset Mælkevejen Aarhus
Helle Dyssegård Rostoft Pædagog Børnehuset Mælkevejen Aarhus
Lene Lund Christensen Pædagog Børnehuset Mælkevejen Aarhus
Pia Ulstrup Pædagog Børnehuset Mælkevejen Aarhus
Merete Olesen Chef Socialforvaltningen Aarhus
Karen Reitz Adjunkt VIA UC Aarhus
Marc Nøddesbo Indskolingsleder Vorrevangskolen SFO Aarhus
Vivian Bonde Souschef Vorrevangskolens SFO Aarhus
Vibeke Bidstrup Afdelingsleder Børnecentret Aarhus Kommune Aarhus Kommune
Lone Sandvej Afdelingsleder Børnecentret Aarhus Kommune Aarhus Kommune
Elisabeth Ehmer Advokat Benny Andersen Prisen
Benny Andersen Forfatter Benny Andersen Prisen
Nicolaj Holm . Børnekonferencen
Daniel Nyboe Andersen . Børnekonferencen
Elisa Sørensen . Børnekonferencen
Per Larsen Formand Børnerådet
Forooz moshfegh Børnefaglig konsulent Børns Vilkår
Pia Lindqvist Børnefaglig konsulent Børns Vilkår
Cita Staub Afdelingsleder Dannevirke Kostskole
Charlotte Møller Pedersen Forstander Dannevirke Kostskole
Don Suleman . Dannevirke Kostskole
Mette Lindgaard Partner Deloitte
Lisbeth Zornig Andersen . Huset Zornig
Gitte Dall Sølbeck Direktør LearningByPlay
Britta Vad Smedegård Nielsen Direktør LearningByPlay
Flemming Sørensen . LearningByPlay
Susan Hart cand. psych. neuroaffect.dk
Pia Christiansen Adm. Direktør Protac
Birthe Seier-Petersen . Protac
Jonas Keiding Lindholm Generalsekretær Red Barnet
Hanne Warming Sociolog, professor RUC
Bjørg Kjær Lektor, ph.d. Aarhus Universitet
Søren Friis Fotograf

2015

Deltagerliste opdateret marts 2015

Der er 309 deltagere fra 42 kommuner og regioner

Navn Titel Afdeling Kommune
Cecilie Engel Afdelingschef Social & Familie Albertslund
Terje Bech Leder Familieafsnittet Albertslund
Charlotte Djuraas Leder PPR Albertslund
Annette E. Rasmussen Leder Familiehuset Albertslund
Hannah Glismann Leder Sundhedsplejen Albertslund
Mary Frandsson Områdeleder . Albertslund
Karen Højgaard Madsen Udviklingskonsulent . Albertslund
Mette Weigand Arendt Konstitueret områdeleder Børnehusene i Assens by Assens
Lis Mona Stensgaard Jensen Socialrådgiver Børne- og Familiehuset Bornholm
Finn Kristensen Centerleder Ungecenteret Esbjerg
Marlene Andreasen Souschef Ungecenteret Esbjerg
Claus Møller Hansen Fritidsvejleder Aktiv Fritid Esbjerg
Karin Hansen-Schwartz Fritidsvejleder Esbjerg Nord Esbjerg
Anders Lassen Leder Fonden Føniks Favrskov
Henrik Toftgaard Leder Fonden Føniks Favrskov
Rasmus Olufson Afdl leder Fonden Føniks Favrskov
Vivi Weedfald Afdl leder Fonden Føniks Favrskov
Nellie B. Pedersen Formand Børne- og Familieudvalget Faxe
Camilla Meyer Udvalgsmedlem Børne- og Familieudvalget Faxe
Nadia Thurø Udvalgsmedlem Børne- og Familieudvalget Faxe
Henrik Aakast Udvalgsmedlem Børne- og Familieudvalget Faxe
Mogens Stilhoff Udvalgsmedlem Børne- og Familieudvalget Faxe
Kirsten Jacobsen Direktør . Faxe
Jens Zachariasen Centerchef . Faxe
Dorte Kjørup afdelingsleder Midtskolen Faxe
Helle Madsen . . Fredericia
Gitte Stylsvig Kring . Projekt Fritidspas Fredericia
Susanne Knudsen Sohl . . Fredericia
Ellen Slangerup . . Fredericia
Jette Hülsen Leder Louis Petersens Børnegård Frederiksberg
Sussi Hansen Souschef Louis Petersens Børnegård Frederiksberg
Rita Albertsen Afdelingsleder Louis Petersens Børnegård Frederiksberg
Jeanie Holm Afdelingsleder Louis Petersens Børnegård Frederiksberg
Trine Venbjerg Hansen Pædagogisk udviklingskonsulent Center for Dagtilbud og Skole Glostrup
Helle Mariager Centerchef . Gribskov
Christina Wollesen Teamleder . Gribskov
Lars Boe Wille Teamleder . Gribskov
Erik Birch Nielsen Fagchef CBU Gribskov
Charlotte Møller Pedersen Forstander Dannevirke Kostskole Haderslev
Cita Staub Afdelingsleder Dannevirke Kostskole Haderslev
Ingrid Rasmussen Afdelingsleder Dannevirke Kostskole Haderslev
Lisbeth Erbs Olsen Dagplejer Dagplejen Haderslev
Birgit H. Lund Dagplejer Dagplejen Haderslev
Ulla V. Wildenrath Dagplejer Dagplejen Haderslev
Anne K Thorsted Dagplejer Dagplejen Haderslev
Linda S. Johannsson Sekretær Dagplejen Haderslev
Birgitte F. Midtgaard Pædagogisk dagplejekonsulent Dagplejen Haderslev
Lone Larsen Pædagogisk dagplejekonsulent Dagplejen Haderslev
Karen G. Bech Leder Dagplejen Haderslev
Tove A. Nielsen Leder Dagplejen Haderslev
Else M. K. Nielsen Leder Dagplejen Haderslev
Joan Andersen . Børnehaven Solsikken Hedensted
Vibeke Barrit . Børnehaven Solsikken Hedensted
Lone Kirkeby Områdeleder TIP Teamet Hedensted
Susanne Hougaard Souschef TIP Teamet Hedensted
Anne Meyer souschef  Børnekæret Hedensted
Jette Risager daginstitutionsleder  Børnekæret Hedensted
Bente Brandorff . Dagplejen Hedensted
Dorte Christiansen Souschef Dagplejen Hedensted
Minna Bøgh Vindbjerg Pædagogisk konsulent Børn og Unge forvaltningen Herning
Gitte Hæsum Pædagogisk konsulent Børn og Unge forvaltningen Herning
Laila Lundtofte Pædagogisk konsulent Børn og Unge forvaltningen Herning
Winie Bjerre Pædagogisk konsulent Børn og Unge forvaltningen Herning
Lene Bjørn Sørensen Lærer Tårs Skole Hjørring
Malene R Poulsen . Dagplejen Holstebro
Aase D Sørensen . Dagplejen Holstebro
Klavs Eg . Dagplejen Holstebro
Birgitte Kyed Souschef Dagplejen Holstebro
Ellen Tærsbøl Schmidt Udvalgsformand Velfærd og Sundhed Horsens
Jette Ejlertsen Institutionsleder Daginstitution Stensballe Horsens
Gitte Pors Assisterende leder Daginstitution Stensballe Horsens
Betina Brounbjerg Martinussen Daginstitutions leder Daginstitution Dagnæs Horsens
Tilde Duus Frederiksen Assisterende leder Daginstitution Dagnæs Horsens
Søren Fynbo Daginstitutionsleder Daginstitution Højvang Horsens
Annelise Nørsøller Assisterende leder Daginstitution Højvang Horsens
Lene Nielsen . Egebjergskolen Horsens
Ida-Lis Tillisch AKT-/inklusionsvejleder Egebjergskolen Horsens
Dorte Normann Medlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Lone Ørsted Formand Børne- og Skoleudvalget Horsens
Hans  Bang-Hansen Næstformand Børne- og Skoleudvalget Horsens
Per Løkken Medlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Anne-Lise Dokkedahl Daginstitutionsleder . Horsens
Charlotte Grønborg ass. Leder . Horsens
Tina Boesgaard Social- og Sundhedsdirektør  Social og Sundhed Ishøj
Merete Amdisen Social- og Sundhedsudvalgs formand  Social og Sundhed Ishøj
Michael Clausen . Aflastning Ishøj
Marie Nielsen . Aflastning Ishøj
Merete Otterup . Aflastning Ishøj
Jette Østbo Team Koordinator Aflastning Ishøj
Lone Christensen Områdeleder Bjergsted Bakker Kalundborg
Lis Pedersen Teamleder Bjergsted Bakker Kalundborg
Merete Nielsen Teamleder Bjergsted Bakker Kalundborg
Charlotte Jensen Teamleder Bjergsted Bakker Kalundborg
Bettina Lidsmoes Teamleder Bjergsted Bakker Kalundborg
Susan Nielsen Socialrådgiver Familieafdelingen Kerteminde
Klaus Rosenberg Socialrådgiver Familieafdelingen Kerteminde
Anne Marie Gormsen Familiebehandler Familieafdelingen Kerteminde
Mette Holme Familiebehandler Familieafdelingen Kerteminde
Susan Nielsen Tværfaglig konsulent Familieafdelingen Kerteminde
Rikke Holme Tværfaglig konsulent Familieafdelingen Kerteminde
Dorthe Granat Afdelingsleder Børnehusene i Vonsild Kolding
Britta Oriwohl Souschef Børnehusene i Vonsild Kolding
Marianne Arnsten Dupont Daginstitutionsleder Børnehusene i Vonsild Kolding
Bettina Mosegaard Brøndsted Familiechef Familierådgivningen Kolding
 Anette Ravn Olsen Afsnitschef Afsnit for Børn Kolding
 Anne-Dorte Bloch Faglig koordinator Afsnit for Børn Kolding
 Søren Jensen Afsnitschef Afsnit for Unge Kolding
 Anna Karina Brøndum Jørgensen Faglig koordinator Afsnit for Unge Kolding
 Ingrid Lise Tidemand Fagkonsulent Familierådgivningen Kolding
 Maren Margrethe Hornbech Leder Ungekontakten Kolding
Kirsten Møller Nielsen Vicedirektør  Senior- og Socialforvaltningen Kolding
Krista Brandt Leder Børnefamiliehuset Kolding
Jette Korsgaard Leder Tinghøj Kolding
Jane Bødskov Petersen . Daginstitutionen Pedersbjerggård Kolding
Helle Schneider . Daginstitutionen Hejls Kolding
Kirsten Marie Høeg . Daginstitutionen Under Egen Kolding
Jannie Gundelach-Taabbel . Børnehaven Seest Gl. Skole Kolding
 Tina Andersen Leder Børnehaven Regnbuen Kolding
Ella Friis Udviklingskonsulent Pædagogisk Service København
Trine Kløveager Nielsen Konsulent Pædagogisk Faglighed København
Trine Sonne Specialkonsulent Pædagogisk Faglighed København
Annette Breinholt Udviklingskonsulent Afdelingen for Pædagogisk Faglighed København
Charlotte Jensen Social og Familiechef . Langeland
Lone Bjerregaard Skole- og dagtilbudschef . Langeland
Inge-Lise Poulsen Sundhedsplejerske social / familie Langeland
Birgitte Møller Jensen Sundhedsplejerske social / familie Langeland
Jan Ole Jakobsen Kommunalbestyrelsesmedlem . Langeland
Charlotte West Teamleder Social og Familie Langeland
Tommy Bredal Storgaard Kommunalbestyrelsesmedlem . Langeland
Tina Friis Jensen pædagog Nordvestskolen, Søllested afdelingen Lolland
Kurt Thuen Larsen lærer Nordvestskolen, Søllested afdelingen Lolland
Kristine Nordtorp Nielsen pædagog Nordvestskolen, Søllested afdelingen Lolland
Lasse Bürhmann pædagog Nordvestskolen, Søllested afdelingen Lolland
Anna Bang Sinnbeck Pædagogisk konsulent Skoledagtilbudsafdelingen Norddjurs
Lone Kauzski . Skoledagtilbudsafdelingen Norddjurs
Gitte Voetmann Johansen . Skoledagtilbudsafdelingen Norddjurs
Mads Korsgaard Teamleder Børn og familie Nordfyn
Christina Rohde Teamleder Børn og familie Nordfyn
Dorte Pedersen Sekretær Nyborg Heldagsskole Nyborg
Betina Ludvigsen Familie afd. Nyborg Heldagsskole Nyborg
Rikke W. Wittrup Leder for pædagoger Nyborg Heldagsskole Nyborg
Torben J. Sørensen Skoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Mette Bjerre Indsatsteam Nyborg Heldagsskole Nyborg
Marianne Dixen Indsatsteam Nyborg Heldagsskole Nyborg
Helle Frøslev Byrådsmedlem Kommunalbestyrelsen Nyborg
Marianne Skaarup Leder Familiehuset Nyborg
Anja Lærke Kongsdal Byrådsmedlem Kommunalbestyrelsen Nyborg
Mette Hidsgaul Souschef Skattekisten Nyborg
Kim Madsen Dagtilbudsleder Skattekisten Nyborg
Lis Nielsen Leder Kastaniehuset Nyborg
Rikke Larsen-Holst Souschef Kastaniehuset Nyborg
Tine Helleskov Dagplejeleder Nyborg Kommunale Dagpleje Nyborg
Malene Hansen Souschef Nyborg Kommunale Dagpleje Nyborg
Lisbeth Henningsen Leder Ravnekæret Nyborg
Berit Schaldemose Fagspecialist Socialafdelingen Nyborg
Lene Wulff Udviklingskonsulent Viden og Effekt Odense
Line Herlev Meldgaard Konsulent Børn- og Ungeforvaltningen Odense
Hanne Vikær Hermansen Fagkonsulent Børn- og Ungeforvaltningen Odense
Agnete Kramme Specialkonsulent Børn- og Ungeforvaltningen Odense
Kristian F. Munksgaard Konsulent Børn- og Ungeforvaltningen Odense
Christina Kjærsgaard Næstformand Børn- og skoleudvalget Randers
Charlotte Broman Mølbæk Byrådsmedlem . Randers
Mark Pring Byrådsmedlem . Randers
Kerstin Mariegaard Sundhedskoordinator Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Merete Bøgh Christensen Projektleder Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Jane Thøgersen Jordemoder AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL Region Nordjylland
Lisbeth Bak Socialfaglig koordinator AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL Region Nordjylland
Louise Møller Schmidt Psykolog AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL Region Nordjylland
Daiva Gulbinaite Pædiater AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL Region Nordjylland
Dorthe Holme Socialfaglig koordinator AALBORG UNIVERSITETSHOSPITAL Region Nordjylland
 Lenette Bøjgaard Socialpædagog Børne og ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Ulla Larsen Pædagog Børne- og Ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Lissi Søndergaard Jensen Daginstitutionsleder . Rødovre
Gitte Ploug Daginstitutionsleder . Rødovre
Erik Sander Bojsen Daginstitutionsleder . Rødovre
Christina Olsen Daginstitutionsleder . Rødovre
Jeanette Videcrantz Daginstitutionsleder . Rødovre
Camilla E. Autzen Børnekulturkonsulent Børne- og Kulturforvaltningen Rødovre
Lene R. Mortensen Skolekonsulent Børne- og Kulturforvaltningen Rødovre
Trine L. Frøslev Kulturkonsulent Børne- og Kulturforvaltningen Rødovre
Natalia K. Olsen Pædagogisk konsulent Børne- og Kulturforvaltningen Rødovre
Bente Christoffersen Souschef Oddense Børnehave Skive
Lone Hjorth Nielsen Leder Oddense Børnehave Skive
Jacob Folke Rasmussen Udviklingskonsulent Fagcenter Børn og Familier Sorø
Bente Marie Larsen Udviklingskonsulent Fagcenter Børn og Familier Sorø
Pernille Hertz Udviklingskonsulent Fagcenter Børn og Familier Sorø
Jette Køtter souschef Børnehuset Ådalen Syddjurs
Susanne Andersen leder Børnehuset Ådalen Syddjurs
Lene Højer Leder af kostafdelingen Ryomgaard Realskole Syddjurs
Pia Sepstrup Pædagogfalig leder Ebeltoft Børnehus Syddjurs
Trine Boel Nielsen Pædagogfalig leder Ebeltoft Børnehus Syddjurs
Lotte Gerd Hansen Afdelingsleder Ebeltoft Børnehus Syddjurs
Susanne Agerbo Leder Ebeltoft Børnehus Syddjurs
Lotte Nørup Afd.leder Sønderskov-Skolen Sønderborg
Susan Kock . ungeindsatsen Tønder
Annette Wind Ungekonsulent ungeindsatsen Tønder
Tove Eskelund Familierådgiver Familieteam Tønder
Pia Kehlet Dagtilbudsleder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Dzenana Avdic Daglig leder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Marianne Gammelby Daglig leder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Kirsten Skjerning Dagligleder/souschef Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Inge S. Jensen Leder Møllehuset Vejle
Birte Kure Leder Mariehønen Vejle
Anette Iversen Leder Gaia Vejle
Jette Hummel Kristiansen Leder Havnely Vejle
Lone Friis Leder Ødsted-Jerlev Børnehus Vejle
Pernille Thomsen . Børnegården Uhrhøj Vejle
Tina Mondrup . Børnegården Uhrhøj Vejle
Jørgen Sørensen Institutionsleder Børnegården Uhrhøj Vejle
Trine Halle . Børnegården Uhrhøj Vejle
Karin Vikær Hermansen Pædagogisk konsulent Dagtilbud Vejle
Jørgen Nitschke Uddannelseskonsulent Dagtilbud Vejle
Lene Vemmelund Pædagogisk konsulent Dagtilbud Vejle
Tina Hjorth Leder Specialinstitution Solen Vejle
Marianne Højberg Leder Integreretinstitution Valhalla Vejle
Lone Emma Thessen Leder Inst. Kernehuset Vejle
Tove Jessen Christiansen Leder Bredballegård/Nørremarksgården Vejle
Hanne Stærk Institutionsleder Troldebakken Vejle
Birgit W.Schmidt Leder Regnbuen/Valmuen Vejle
Lise Fabricius Dagplejeleder Dagplejen Vejle
Lise Agersnap Souschef Dagplejen Vejle
Pia Mørk Jensen Dagplejeleder Dagplejen Vesthimmerland
Mette Marie Frandsen dagtilbudsleder Børnehaven Sneglehuset Vesthimmerland
Birthe Pedersen dagtilbudsleder Børnehaven Valhalla Vesthimmerland
Bodil Bjerre Mikkelsen dagtilbudsleder Børnehaven Lillevangen Vesthimmerland
Mona Ulrich dagtilbudsleder Børnehaven Præstegårdsvej Vesthimmerland
Morten Mejdahl formand Socialudvalget Vesthimmerland
Annette Wahlgreen medlem Socialudvalget Vesthimmerland
Henrik Dalgaard medlem Socialudvalget Vesthimmerland
Doris Lauritzen medlem Socialudvalget Vesthimmerland
Birgit M. Graversgaard afdelingschef Børne- og Arbejdsmarkedsforvaltningen Vesthimmerland
Sina M. Kirkeby afdelingsleder Børne- og Arbejdsmarkedsforvaltningen Vesthimmerland
Mariann Boje Jones Leder Forebyggelses- og Dagbehandlingsspecialet Aalborg
Bo Fischer Lang Sørensen . Familiehuset Bisgård Aalborg
Christina Tange Holmberg . Familiehuset Victoria Aalborg
Ulla Wedege Penning . Børnehus Nord Aalborg
Lene Brink Christensen . Barnets Hus Aalborg
Christina Ladehoff Leder Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Bettina Kristensen Afdelingsleder Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Afventer navn Afdelingsleder Vokseværket Aalborg
Mona Bak Foged . . Aalborg
Anette Nyeboe Forstander Broen Aalborg
Anne Mette Boddum Thomsen . Hals Skole Aalborg
Niels Vilbert Møller Nielsen DUS-fællesleder Hals Skole Aalborg
Hanne Egede Nielsen Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Helle Madsen Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Anette Falk Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Niels Jørgen Routhe Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Karin Andreasen Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Anne Mette Barret Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Jacob Zacho Bruun Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Louise jæger Jeppesen Dagtilbudsleder Område Nord/Øst Aalborg
Marianne Stokbro Områdeleder Område Nord/Øst Aalborg
Rita Kristensen Konsulent Pædagogik og Integration Aarhus
Dinna Borregaard . Børnehuset Egmontgården Aarhus
Lotte Laustsen . Børnehuset Egmontgården Aarhus
Annie Støttrup Dagtilbudsleder Børnehuset Egmontgården Aarhus
Lars Bilde . Hasle vuggestue Aarhus
Anni Mette Christiansen . Hasle vuggestue Aarhus
Leif Braad . Gammelgårdsskolen Sfo Aarhus
Bo Dan Jørgensen . Gammelgårdsskolen Sfo Aarhus
Mette Ladegaard . Gammelgårdsskolen Sfo Aarhus
Eva Skytte Nielsen Fritidspædagogisk leder Gammelgårdsskolen Sfo Aarhus
Helle Marianne Junge . Skæring Dagtilbud Aarhus
Marianne Hansen-Leth . Skæring Dagtilbud Aarhus
Laila Nielsen Pædagogisk leder Skæring Dagtilbud Aarhus
Birthe Seier-Petersen . Protac
Renée Helmig Toft Simonsen Psykolog og forfatter Delebarn.dk
Helle Laursen Petersen Adminstrerende direktør Delebarn.dk
Verne Pedersen Forbundsnæstformand Socialpædagogernes Landsforbund
Torben Engholm Bestyrelsesmedlem Broen Danmark
Ea Krassel Formand De Anbragtes Vilkår
Lisbeth Zornig Andersen
Ida Schwartz
Rasmus Alenkær
Thomas Adelskov
Gry Rambusch
Steen Wackerhausen
Benny Andersen
Vibe Klarup Voetmann
Elisabeth Ehmer
Nicolaj Holm
Daniel Nyboe Andersen

2014

Deltagerliste 11. marts 2014.
Listen rummer - inklusive oplægsholdere mv. ca. 315 deltagere.
Heriblandt deltagere fra 45 kommuner og regioner

Lone Boas Andersen PPR Assens
Merete Hviid Flensborg administrativ medarbejder Familieafdelingen Billund
Jens Birkmose koordinator for socialrådgivergruppen Familieafdelingen Billund
Mona Schleppegrel Skoleleder Børne-, Kultur- og Idrætsforvaltningen  10. klasseskolen, UCN Brøndby
Claus Jochumsen SSP-lærer SSP-Brøndby
10.klasseskolen
Brøndby
Sanne Elten Afdelingsleder Børn & Kultur Esbjerg
Susanne K. Gade Afdelingsleder Børn & Kultur Esbjerg
Claus Møller Hansen Fritidsvejleder SSP & Forebyggelse Esbjerg
Karin Hansen Schwartz Fritidsvejleder SSP & Forebyggelse Esbjerg
Eline Vermedal Høgh Sekretariatskonsulent Børn og Skole Favrskov
Pernille Thesbjerg specialpædagogisk koordinator Børn og Skole Favrskov
Jonna Madsen Daglig leder Børnehaven Krudtuglen Favrskov
Kirsten Ostenfeld Rasmussen Daglig leder Børnehaven Skovvang og Børnehaven Engly Favrskov
Lone Gade Daglig leder i Inst. Trekløveren Favrskov
Finn Thranum Folketingsmedlem Folketingets Socialudvalg Folketinget
Min Guldberg Hansen Projektleder Projekt Fritidspas Fredericia
 Susanne Nissen Hansen Projekt Fritidspas Fredericia
Gitte Stylsvig Kring Projekt Fritidspas Fredericia
Jacob Busk Hansen Projekt Fritidspas Fredericia
Dorte Lindberg Madsen Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Frederiksberg
Mette Trærup Fagspecialist Børn & Familier Greve
 Anne Kathrine Thorsted Dagplejen Haderslev Haderslev
 Birgit Høeg Lund Dagplejen Haderslev Haderslev
 Birgitte Fredslund Midtgaard Dagplejen Haderslev Haderslev
 Linda Skov Johannsson Dagplejen Haderslev Haderslev
 Lisbeth Erbs Olsen Dagplejen Haderslev Haderslev
 Lone Larsen Dagplejen Haderslev Haderslev
 Tove Anania Nielsen Dagplejen Haderslev Haderslev
 Ulla Hansen Dagplejen Haderslev Haderslev
Karen Gramberg Bech Dagplejen Haderslev Haderslev
Kirsten Svendsen Leder Familieplejen/Familierådgivningen Haderslev
Birgitte Norvig pædagog Børnehuset Spiloppen Hedensted
Katja Kristensen Souschef Børnehuset Spiloppen Hedensted
Annette Bredkjær Ungdomsskoleinspektør ungHerning Herning
Bente Ørris Poulsen Viceungdomsskoleinspektør ungHerning Herning
Dorte Normann Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Martin Ravn Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Niels Peter Bøgballe Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Per Løkken Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Susan Gyldenkilde Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Younuz Coban Udvalgsmedlem Børne- og Skoleudvalget Horsens
Tilde Duus Daginst. Dagnæs Horsens
Betina Martinussen Daginstitutionsleder Daginstitution Dagnæs Horsens
Lone Brøndum Daginstitution Langmark Horsens
Lise Hansen Daginstitution Langmark Horsens
Elsebeth Willemann Miljøsekretær Sundhed og Socialservice
Familiehuset
Horsens
Elin Gam Psykoterapeut Sundhed og Socialservice
Familiehuset
Horsens
Lisbeth Blumenkranz Psykoterapeut Sundhed og Socialservice
Familiehuset
Horsens
Tina Zwergius Psykoterapeut Sundhed og Socialservice
Familiehuset
Horsens
Kjeld Kristensen Undervisningsdirektør Horsens
Lene Christiansen Leder Børnehavehuset Hvidovre
Helen Kruse Rommedahl Souschef Børnehavehuset Hvidovre
Jan Hansen Leder Børnehaven Strandmarken Hvidovre
Carsten Sørensen Souschef Børnehaven Strandmarken Hvidovre
Lene Jensen Leder Børnehuset Willer Hvidovre
Lars Pelle Rondy Souschef Børnehuset Willer Hvidovre
Helle Thorsklint Leder Børnehuset Ærtebjerg Hvidovre
Lotte Munk Jakobsen Souschef Børnehuset Ærtebjerg Hvidovre
Birgitte Howalt Leder Børneinstitutionen Strandhuset Hvidovre
Omer Ayub Byrådsmedlem Høje-Taastrup
Betina Petersen Ishøjgård Ishøj
Kim Ølting Ishøjgård Ishøj
Majbritt Brydensholt Ishøjgård Ishøj
Marie Nielsen Ishøjgård Ishøj
Michael Molge Ishøjgård Ishøj
Søren Paulisen Ishøjgård Ishøj
Ebbe Rosenberg Byrådsmedlem Ishøj
Aino Halsboe Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Diane Aarestrup Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Helle Drue Laursen Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Kia Simoni Larsen Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Marianne Gjerding Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Tenna Vad Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Jette Panum Aalborg Kommunes Tandpleje Jammerbugt
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Fagcenter Småbørn & Undervisning Kalundborg
Navn oplyses senere Familiebehandler Familieafdelingen Kerteminde
Rikke Holme Tværfaglig Konsulent Familieafdelingen Kerteminde
Inge Skov madsen Familieafdelingen Kerteminde
Janni R. Nielsen Familieafdelingen Kerteminde
Klaus Rosenberg Familieafdelingen Kerteminde
Susan B. Nielsen Familieafdelingen Kerteminde
Sidser Andersen pædagogisk afd. Leder Kerteminde Byskole Kerteminde
Birgit Schou Holton SFO- leder Kerteminde Byskole Kerteminde
Gitte Meulengracht Viceskoleleder Munkebo Skole Kerteminde
Jytte Wollesen SFO leder SFO Nordstjernen – Munkebo skole Kerteminde
Pia Drabowicz Skoleleder Bjørns Internationale Skole København
Tine Eriksen Afdelingsleder Nordskolen Langeland
Lone Bjerregaard Skoleleder Nordskolen Langeland
Center for Social og Familie Lejre
Center for Social og Familie Lejre
Center for Social og Familie Lejre
Center for Social og Familie Lejre
Center for Social og Familie Lejre
Center for Social og Familie Lejre
Jesper Høgh afdelingsleder Danehofskolen Nyborg
Peter Nordby Skoleleder Danehofskolen Nyborg
Rikke Wittrup Worsøe  afdelingsleder for familieafdelingen Nyborg Heldagsskole Nyborg
Torben Juel Sørensen Skoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Miguel Svane viceskoleleder Nyborg Heldagsskole Nyborg
Lisbeth Henningsen institutionsleder Ravnekæret Nyborg
Anne-Marie Hesselhøj Madsen souschef Ravnekæret Nyborg
Anja Kongsdal politiker Nyborg
Jan Gunnar Danielsen Fagkonsulent Odense Kommune
Institutionsafdelingen
Odense
Agnete Lyngbye Kramme Udviklingskonsulent Odense Kommune
Institutionsafdelingen
Odense
Kasper Fuhr Christensen Formand Socialudvalget Randers
Inge Hald Overtandlæge Rebild tandpleje Rebild
May Olofsson Overlæge Familieambulatoriet,  Hvidovre Hospital Region Hovedstaden
Birgitte Hoflund Elkjær Afsnitsledende Sygeplejerske Børneafdelingen Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Jette Abildgaard Klinisk Diætist Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Kerstin Mariegaard Sundhedskoordinator Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Birte Storm Sygeplejerske Børneafdelingen Sygehus Vendsyssel Region Nordjylland
Malene Kirch Nielsen Pædagog - TR Klinik børn og unge - dagafsnit BU1 REGION NORDJYLLAND
Daiva Gulbinaite Børnelæge AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Anne Kristensen Jordemoder AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Jane Thøgersen Jordemoder AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Louise Møller Schmidt Psykolog AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Dorthe Holme Socialfaglig koordinator AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Lisbeth Bak Socialfaglig koordinator AALBORG SYGEHUS
ÅRHUS UNIVERSITETSHOSPITAL
Børneafdelingen
Region Nordjylland
Pernille Jandrup Udviklingskonsulent Velfærd, Børn og Unge - Inklusionscenter Roskilde
Frans Svendsen faglig leder Psykolog- og familiebehandlergruppen Rødovre
Christina Viberg Frandsen leder Rødovre Børnehus Rødovre
Jamshid Salemi-Rad faglig leder støttekontaktpersongruppen Rødovre
David Stokkebro Andersen leder Udviklingscentret Skiftesporet Rødovre
Joan Nielsen Børne- og familiechef Rødovre
Michael Meyer faglig leder Rødovre
Inge-Dorthe Larsen Udvalgsmedlem Børn- og Ungeudvalget Samsø
Robert Rasmussen Udvalgsmedlem Social- og Kulturudvalget Samsø
Lasse Geiger Koordinerede Sagsbehandler Samsø
Margrethe Vogt Thuesen Socialchef Samsø
Rikke Svenningsen Leder Blæksprutten – det kulturelle børnehus i Silkeborg Silkeborg
Margit Nørgård Souschef Blæksprutten – det kulturelle børnehus i Silkeborg Silkeborg
Connie Møller Teamkoordinator Blæksprutten – det kulturelle børnehus i Silkeborg Silkeborg
Mona Nielsen Teamkoordinator Blæksprutten – det kulturelle børnehus i Silkeborg Silkeborg
Anja Høg Nørager Pædagogisk udviklingskonsulent Børne- og Familieafdelingen Silkeborg
Bodil Rønne Pædagogisk udviklingskonsulent Børne- og Familieafdelingen Silkeborg
Marianne Lindstrøm Pædagogisk udviklingskonsulent Børne- og Familieafdelingen Silkeborg
Lone V. Mortensen Socialfaglig udviklingskonsulent Børne- og Familieafdelingen Silkeborg
Rita M. Elkjær Vejledningspædagog Børne- og Familieafdelingen Silkeborg
Annie Thomsen Konstitueret Institutionsleder Skægkær Børnehave Silkeborg
Gitte Kjærgård Skægkær Børnehave Silkeborg
Lene Ottosen Skægkær Børnehave Silkeborg
Elsebeth Agersnap Daglig leder Dagtilbud Højvangen Skanderborg
Kirsten Hvillum Daglig leder Dagtilbud Højvangen Skanderborg
Mikael Elke Lund Daglig leder Dagtilbud Højvangen Skanderborg
Tine Flohr Knudsen Daglig leder Dagtilbud Højvangen Skanderborg
Birgit Hardorf Dagtilbudsleder Dagtilbud Højvangen Skanderborg
Dorte Petersen Afdelingsleder Familiebehandlingen og Ungeteam Skanderborg
Mie Høfler Rasmussen Familiebehandler Familiehuset Skanderborg
Helle Madsen  tværfaglig konsulent Familieafdelingen Skive
Lotte Junker dagtilbudschef Familieafdelingen Skive
Svend Frøslev familiechef Familieafdelingen Skive
Maybritt Andersen leder af PPR Familieafdelingen Skive
Lone Thorulf Tanderup leder af sundhedsplejen Familieafdelingen Skive
Rita Kaae overtandlæge Familieafdelingen Skive
Lone Rask Hansen pædagogisk adm. medarbejder Familieafdelingen Skive
 Gitte Holst pædagogisk koordinator Familieafdelingen Skive
Helene Nyholm sektionsleder Familieafdelingen Skive
Solvejg Lund sektionsleder Familieafdelingen Skive
Esben Ringgaard udviklingskonsulent Familieafdelingen Skive
Helle Trangbæk sektionsleder Familiecenter Sabroegaarden Skive
Anne Mette Albæk stedfortræder Familiecenter Sabroegaarden Skive
Lone Hjorth Nielsen Leder Oddense Børnehave Skive
Bente Christoffersen Souschef Oddense Børnehave Skive
Karen Buhl Tale-hørekonsulent PPR Skive
Anders Skare centerchef Slagelse
Vini Lindhardt Uddannelsesdirektør Slagelse
Lone Vandborg Leder amilieafsnittet, Børn og Unge Rådgivningen Solrød
Louise Lerche Johannessen Pædagog Skole og dagtilbud Solrød
Catarina Carlsen Psykolog Familierådgivningen - Familiehuset Sorø
Jan Præstholm Direktør Børn og Unge Svendborg
Susanne Gustenhoff Medlem af B&U Udvalget Svendborg kommune Svendborg
Mette Kristensen Formand Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Susanne Lyholm Andersen Leder Børnehuset Ådalen Syddjurs
Jette Køtter Pedersen Souschef Børnehuset Ådalen Syddjurs
Kenneth E. Petersen Afdelingsleder Dagtilbud Syddjurs
Kis Schlosser Inst. Leder Natur. Inst. Mosegården Syddjurs
Conny Poulsen Souschef Natur. Inst. Mosegården Syddjurs
Per Zeidler Formand Udvalget for familie og institutioner Syddjurs
Helle Røge Udvalgsmedlem Udvalget for familie og institutioner Syddjurs
Louise Thastrup Afdelingsleder  Sundhedsfremme & Tidlig Indsats Varde
Christina Bech Saxild Børnehaven Smørhullet Varde
Lene A. Jørgensen Børnehaven Svalehuset Varde
Ann Kirstine Jørgensen Daginstitutionen Østervang Varde
Marianne M. Hansen Konstitueret leder Dagtilbuddet Firkløveret Varde
Dzenana Avdic Daglig leder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Kirsten Skjerning Daglig leder og souschef Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Pia Jæger Kehlet Dagtilbudsleder Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Jane Bech Højgaard Inklusionspædagog Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Jeanette Vermehren Inklusionspædagog Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Marianne Gammelby Inklusionspædagog Dagtilbuddet Varde Vest Varde
Kathrine Biltoft Hansen AC-medarbejder Social og Sundhedsafdelingen Varde
Karen Bloch Børne og unge konsulent Social og Sundhedsafdelingen Varde
Bente Paterek Specialbørnehaven Solsikken Varde
Anni Nørby Varde
Aase Heiselberg Varde
Jytte Engedal Jensen pædagogisk konsulent Børne- og Ungeforvaltningen Vejle
Karsten Boll Ledende skolebibliotekskonsulent Læringscenterkontoret Vejle
Anders Høgsbro Holm Uddannelse & Læring Vejle
Lone Lollesgaard Forvaltningschef Beskæftigelses & Socialforvaltningen Vesthimmerland
Theresa Berg Andersen inst. Leder Børnehaven Kridthuset Vesthimmerland
Inge Kornum Souschef Børnehaven Kridthuset Vesthimmerland
Sina Normann Afdelingsleder Familieafdelingen Vesthimmerland
Tina Bang Afdelingsleder Forebyggelsen Vesthimmerland
Birgit M. Graversgaard Afdelingschef Socialafdelingen Vesthimmerland
Morten Mejdahl Formand Socialudvalget Vesthimmerland
Doris Lauritzen Næstformand Socialudvalget Vesthimmerland
Annette Vahlgreen Socialudvalgsmedlem Socialudvalget Vesthimmerland
Henrik Dalgaard Socialudvalgsmedlem Socialudvalget Vesthimmerland
Klavs Bojsen Socialudvalgsmedlem Socialudvalget Vesthimmerland
Finn Terkelsen Dagtilbudschef Børn & Unge Viborg
Jette Christensen Konsulent Børn & Unge Viborg
Joan Lindgaard Leder af ressoursekorpset Børn & Unge Viborg
Gitte Skyum Kjøge Leder af sprogindsats Børn & Unge Viborg
Britta Hilding Jeppesen Projektleder Børn & Unge Viborg
Heidi Skipper Pædagogisk chefkonsulent Børn & Unge Viborg
Mie Storgaard Pædagogisk udviklingskonsulent Børn & Unge Viborg
Michael Olsen Specialpædagogisk konsulent Børn & Unge Viborg
Ann Dupent Børn & Unge område syd/vest Viborg
Annie Østergaard Børn & Unge område syd/vest Viborg
Birthe Nielsen Børn & Unge område syd/vest Viborg
Bodil Lund Børn & Unge område syd/vest Viborg
Charlotte Laursen Børn & Unge område syd/vest Viborg
Erna Jensen Børn & Unge område syd/vest Viborg
Kjeld Kristensen Børn & Unge område syd/vest Viborg
Maria Rosgaard Børn & Unge område syd/vest Viborg
Susanne Jensen Børn & Unge område syd/vest Viborg
Torben Hamann Børn & Unge område syd/vest Viborg
Birgitte Anker Larsen Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Cita Ammitzbøll Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Gine Sø Madsen Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Henny Thomasberg Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Jill Dyrlund Nielsen Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Lene Refsgaard Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Mette Tipsmark Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Ruth Smed Jensen Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Solbrit Feldbak Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Tove K. Hald Dagtilbudskontoret - Område Øst Viborg
Hanne Birgitte Damgaard Rebsdorf Sektionsleder Børn og Familie Aabenraa
Jan Boytang Afdelingsleder Familie og Ungecentret Aabenraa
Lotte Bækvad Institutionsleder Familie og Ungecentret Aabenraa
Trine Lynggaard Stedfortræder Familie og Ungecentret Aabenraa
Bo Eghorn Udviklings- og forbyggelseskonsulent Familie og Ungecentret Aabenraa
Ruth Fabricius Leder Myndighedsafdelingen Aabenraa
Hans Thorup Byrådsmedlem Børn og unge-udvalget Aalborg
Anette Thorn Psykolog Børn og unge-udvalget Aalborg
Anette Falk Dagtilbudsleder Børne- og familieområde Nord/Øst Aalborg
Birgitte Møller Jensen Dagtilbudsleder Børne- og familieområde Nord/Øst Aalborg
Helle Madsen Dagtilbudsleder Børne- og familieområde Nord/Øst Aalborg
Louise Jeppesen Dagtilbudsleder Børne- og familieområde Nord/Øst Aalborg
Maren Formo pædagog Børne- og ungdomspsykiatrisk afdeling Aalborg
Bettina Kristensen Afd. leder / stedfortræder Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Betina Skøttrup Holm Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Bo Fisher Lang Sørensen Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Christina Ladehoff Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Dorthe Carlsen Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Lene Brink Rasmussen Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Mariann Boje Jones Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Merete Matthesen Klinikleder Tandplejen Sofiendal Skole Aalborg
Birgit Simoni Klinikleder Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Pia Wogelius Tandlæge Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Jytte Dorethe Nielsen Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Merete Mattesen Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Rita Kristensen børn og unge, pædagogik og integration Aarhus
Mette Vidkjær Afdelingsleder Familiekontor Syd Aarhus
Morten Olsen Afdelingsleder Familiekontor Syd Aarhus
Tine Loft Afdelingsleder Familiekontor Syd Aarhus
Sigrid Andersen Centerchef Handicapcentret for børn Aarhus
Jan Barret FPL SFO Vorrebassen Aarhus
Mogens Fredensborg FPL SFO Vorrebassen Aarhus
Marc Nøddesbo SFO leder SFO Vorrebassen Aarhus
Vivian Bonde souchef SFO Vorrebassen Aarhus
Tine Bräuner Jung Koordinator – Cand. Pæd. Soc Socialforvaltningen – familie, børn og unge, Udførecenteret for Børn og Familier Aarhus
Gitte Barlag Trøjborg dagtilbud Aarhus
Jane Iversen Trøjborg dagtilbud Aarhus
Liselotte Krogh Trøjborg dagtilbud Aarhus
Solveig Kjærgaard Trøjborg dagtilbud Aarhus
Thena Kirsten Olsen Trøjborg dagtilbud Aarhus
Tina Nikkel Hansen Trøjborg dagtilbud Aarhus
Trine Halle Nielsen Trøjborg dagtilbud Aarhus
Rikke Thygesen Lærer Virupskolen Aarhus
Søren Langager Lektor i specialpædagogik  Institut for Uddannelse og Pædagogik
Ellen Lundsgaard Ankestyrelsen
Stine Bosse Formand Børnefonden
Vibeke Barrit leder Børnehaven Solsikken
Joan Andersen souchef Børnehaven Solsikken
Helle Laursen Petersen Adminstrerende direktør Delebarn.dk
Renée Helmig Toft Simonsen Psykolog og forfatter Delebarn.dk
Maren Ottar Hessner Pædagogisk konsulent Efterskoleforeningen
Birthe Seier-Petersen Protac
Margrehte Vestager Indenrigs- og økonomiminister Radikale Venstre
Ziga Friberg Projektleder Røde Kors
Niels Svankjær Christiansen Udviklingskonsulent Røde Kors
Birgit Mortensen Socialstyrelsen
Christa Lykke Sunddialog ApS
Tobias Andersson Sunddialog ApS
Helle Kjærgaard Uvdata
Lonnie Jakobsen Uvdata
Daniel Nyboe Andersen Børnekonferencen
Kenneth Holm Børnekonferencen
Nicolaj Holm Børnekonferencen
Benny Andersen Digter, forfatter og komponist
Anna Prip Familieterapeut
Lisbeth Zornig Andersen Huset Zornig
Elisabeth Ehmer Jurist
Per Schultz Jørgensen Professor

2013

Listen rummer - inklusive oplægsholdere mv. 389 deltagere. Heriblandt deltagere fra 50+ kommuner og regioner

Navn Titel Afdeling Kommune
Birte Lykke Olsen Pædagog SFO Præstelundskolen Brande
Lilian Tranberg Pædagog SFO Præstelundskolen Brande
Ninna Hansen Pædagog SFO Præstelundskolen Brande
Karina Pedersen specialpædagog AKT Egedal
Malene Mikkelsen lærer AKT Egedal
Sanne Elten Afdelingsleder Børnecenter Topsand Esbjerg
Jørn Henriksen Direktør Børn & Kultur Esbjerg
Susanne Svarrer Konsulent Børn & Kultur Esbjerg
Lotte Knudsen Konsulent Børn & Kultur Esbjerg
Signe Winther Jensen Konsulent Børn & Kultur Esbjerg
Claus Møller Hansen Fritidsvejleder Projekt Aktiv Fritid Esbjerg
Karin Hansen-Schwartz Fritidsvejleder SSP & Forebyggelse Esbjerg
Finn Kristensen Centerleder Ungecenter Ekstern Esbjerg
Marlene Andreasen Souschef Ungecenter Ekstern Esbjerg
Søren Lønborg Kristiansen Afdelingsleder Ungecenter Ekstern Esbjerg
Tina Gregersen Afdelingsleder Ungecenter Ekstern Esbjerg
Sofie Valbjørn Børn & Kultur Esbjerg
Lone Bruun Nielsen Dagtilbudschef Børn og Skole Favrskov
Hanne Nedergaard AC-fuldmægtig Børn og Skole Favrskov
Tove Sørensen Fuldmægtig Børn og Skole Favrskov
Eline Vermedal Høg Sekretariatskonsulent Børn og Skole Favrskov
Berit Vinther Dagplejeleder Dagplejen Favrskov
Conny Elgaard Daglig leder Dagplejen Favrskov
Helene Sørensen Områdeleder Favrskov
Kirsten Graver Christensen Områdeleder Favrskov
Charlotte Styver Områdeleder Østervangsområdet Favrskov
Tine Schwabe KKP Fredericia
Line Dudal Madsen KKP Fredericia
Gitte Stylsvig Kring Projekt Fritidspas Fredericia
Min Guldberg Hansen Projekt Fritidspas Fredericia
Inge Bergstedt Pædagog Frederikshavn krisecenter Frederikshavn
Pernille Hugger Pædagog Frederikshavn krisecenter Frederikshavn
Birgitte Ammitzbøll Afdelingsleder Dag- og døgnafdelingen Frederikshavn
Birgit Elgaard Afdelingsleder Pædagogisk Psykologisk afdeling Frederikshavn
Inge Marie Jacobsen Afdelingsleder Sundhedstjenesten Frederikshavn
Kirsten Thyø Afdelingsleder Tandplejen Frederikshavn
Birgit Svendsen Afdelingsleder Familierådgivningen Frederikshavn
Lone Iversen Centerchef Center for Familie Frederikshavn
Linda August Ledende sundhedsplejerske Frederiksssund
Sanne Dan Jensen Udviklingskonsulent børne- og ungeområdet Frederikssund
Anne Louise Terreni Udviklingskonsulent børne- og ungeområdet Frederikssund
Anja Sørensen Småbørnskonsulent PPR Frederikssund
Mette Trærup Fagspecialist Børn & Familier Greve
Erik Birch Nielsen afd. Leder Gribskov
Christina Hoegh Wollesen Teamleder Børn og Familie Center for Børn og Unge Gribskov
Tove A. Nielsen Dagplejeleder Dagplejen Vest Haderslev
Karen G. Bech Dagplejeleder Dagplejen Vest Haderslev
Else Marie K. Nielsen Dagplejeleder Dagplejen Vest Haderslev
Lisbeth E. Olsen Dagplejer Dagplejen Vest Haderslev
Ulla von Wildenradt Dagplejer Dagplejen Vest Haderslev
Anne Kathrine Thorsted Dagplejer Dagplejen Vest Haderslev
Birgit Høeg Lund Dagplejer Dagplejen Vest Haderslev
Lone Larsen Pædagogisk Dagplejekonsulent Dagplejen Vest Haderslev
Birgitte F. Midtgaard Pædagogisk Dagplejekonsulent Dagplejen Vest Haderslev
Linda Skov Johannsson Sekretær Dagplejen Vest Haderslev
Birthe Gripping  Pædagogisk/administrativ konsulent Børne- og Familieservice Haderslev
Sanne Juhler Hansen Leder Familiecentret Hedensted
Jesper Daugaard Center for Børn, Unge og Familier Helsingør
Lisbeth Munkager Center for Børn, Unge og Familier Helsingør
Jane Tanghøj Center for Børn, Unge og Familier Helsingør
Richo Jensen Center for Børn, Unge og Familier Helsingør
Marianne Rasmussen Fagchef Børne- og Familierådgivningen Herlev
Camilla Boelskifte Socialfaglig udviklingskonsulent Børne- og Familierådgivningen Herlev
Lotte Sjeltoft Socialfaglig konsulent Børne- og Familierådgivningen Herlev
Birgitte Andersen Center for Børn og Læring Herning
Winie Bjerre Center for Børn og Læring Herning
Britta Andersen Center for Børn og Læring Herning
Pia Elgetti Center for Børn og Læring Herning
Kari Rune Jakobsen PPR-leder Børne- og Undervisningsforvaltningen Hjørring
Kristine Fooken Jensen Chef for faglig udvikling Børne- og Undervisningsforvaltningen Hjørring
Lene Bjørn Sørensen Lærer Tårs Skole Hjørring
Pia Ballentin Ledende sundhedsplejerske Hobro Krisecenter Hobro
Tina H. Jepsen Socialfaglig konsulent Børn & ungesekretariatet Holbæk
Renny Wild Udviklingskonsulent Børn & ungesekretariatet Holbæk
Tina Kjeldsen Hansen Jættehøj Vuggestue Holstebro
Tina Zwergius Psykoterapeut Familiehuset Horsens
Elin GAM Psykoterapeut Familiehuset Horsens
Lisbeth Blumenkranz Psykoterapeut Familiehuset Horsens
Elsebeth Willemann Miljø sekretær Familiehuset Horsens
Inger Poulsen Leder Familiehuset Horsens
Torben Engholm Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Susan Gyldenkilde Byrådsmedlem Horsens Kommune Horsens
Tilde Duus Frederiksen Assisterende leder Daginstitution Dagnæs Horsens
Betina Martinussen Daginstitutionsleder Daginstitution Dagnæs Horsens
Lone Brøndum Daginstitutionsleder Daginstitution Langmark Horsens
Lise Hansen Assisterende leder Daginstitution Langmark Horsens
Gitte Pors Assisterende leder Daginstitution Stensballe Horsens
Jette Klindt Ejlertsen Institutionsleder Daginstitution Stensballe Horsens
Kjeld Kristensen Ungdomsdirektør Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Kristian Dyhr Medlem af Børne- og Skoleudvalget Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Torben Engholm Medlem af Børne- og Skoleudvalget Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Ellen T. Schmidt Formand for Udvalget for Sundhed og Socialservice Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Dorthe Mogensen Medlem af Børne- og Skoleudvalget Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Lone Ørsted Formand for Børne- og Skoleudvalget Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Peter Sinding Poulsen Direktør Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Anne Bust Dagtilbudschef Uddannelse og Arbejdsmarked Horsens
Hanne Boisen Leder Familiepleje og tilsyn Horsens
Poul Würtz Yde Leder Familiebehandlingen Horsens
Birgit Hardorf Institutionsleder Horsens
Lisbeth Agersbæk Horsens
Birthe Dueholm Horsens
Karin Nordentoft Horsens
Birte Knudsen-Nielsen Sundhedsplejerske Hvidovre kommune Hvidovre
Helle Thorsklint Børnehuset Ærtebjerg Hvidovre
Lotte Munk Jakobsen Børnehuset Ærtebjerg Hvidovre
Lene Jensen Børnehuset Willer Hvidovre
Dina Yssing Børnehuset Willer Hvidovre
Jan Hansen Strandmarkens børnehave Hvidovre
Carsten Sørensen Strandmarkens børnehave Hvidovre
Britt Lyndgaard afdelingsleder familieafdeling Høje Taastrup
Jørn Hjøllund Larsen Formand for Børne- og Undervisningsudvalget Børn og Kultur Ishøj
Anne Larsen Familiekonsulent Tolmiea Ishøj
Bjørg Skar Familieterapeut Ishøj
Berit Kielstrup Familiekonsulent Familieværkstedet Ishøj
Winnie Pedersen Familiekonsulent Familieværkstedet Ishøj
Jannie Blindum Familiekonsulent Familieværkstedet Ishøj
Tommy Johansen Pædagogisk Konsulent Børn og Kultur Ishøj
Diane Aarestrup Leder af Sundhedsplejen Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Jesper Lykke Christensen Leder af PPR Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Helle Drue Laursen Leder af børne- og familierådgivningen Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Marianne Gjerding Faglig leder Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Aino Halsboe Leder af Familiecentret Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Susanne Berke Forebyggelseschef Børne- og Familieforvaltningen Jammerbugt
Lis K. Pedersen Pædagogisk teamleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Merete Gøeg Nielsen Pædagogisk teamleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Bettina Lidsmoes Pædagogisk teamleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Charlotte Jensen Pædagogisk teamleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Charlotte Forman Teamleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Lone Christensen Områdeleder Daginstitutionsområdet Kalundborg
Ninna Sørensen Pædagogmedhjælper Rynkevangskolen Kalundborg
Tim Bergman Pædagogmedhjælper Rynkevangskolen Kalundborg
Vivi Nielsen pædagog Rynkevangskolen Kalundborg
Lisbeth Jensen pædagog Rynkevangskolen Kalundborg
Dorte Andersen Souschef Rynkevangskolen Kalundborg
Hans Peter Thomsen Skoleleder Kerteminde Skole Kerteminde
Sidser Else Andersen Pædagogisk Afd. Leder Kerteminde Skole Kerteminde
Birgit Holton SFO- leder Kerteminde Skole Kerteminde
Jette Korsgaard Leder Børnefamiliehuset Kolding
Anette Ravn Olsen Leder Familieplejen og Børnerådgivningen Kolding
Knud Tange Forstander Landerupgaard Kolding
Kirsten Møller Nielsen Kolding Kommune Kolding
Lis Møller Eriksen Kolding Kommune Kolding
Mette Løwe Afdelingsleder Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Bitten Lauridsen Souschef Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Susanne Holm Leder Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Hanne Hermansen Pædagogisk leder Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Lone Hansen Daginstitutionsleder Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Marlene Schwarts Nissen Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Jane B. Pedersen Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Helle Schneider Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Jannie Gundelach Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Kirsten Jessing Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Henning K. Larsen Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Lone Mønster Souschef Børnehusene i Vonsild Kolding
Karina Baagør Souschef Børnehusene i Vonsild Kolding
Marianne Dupont Leder Børnehusene i Vonsild Kolding
Pia Østergaard Hansen Dagplejekonsulent Børne- og Uddannelsesforvaltningen Kolding
Lone H. Nyborg Pædagog Daginstitutionen Tved, Idrætsbørnehaven og Musikbørnehaven Kolding
Jeannie S. Rasmussen Pædagog Daginstitutionen Tved, Idrætsbørnehaven og Musikbørnehaven Kolding
Hanne Wang Nielsen Pædagog Daginstitutionen Tved, Idrætsbørnehaven og Musikbørnehaven Kolding
Bente Eg Larsen Pædagog Daginstitutionen Tved, Idrætsbørnehaven og Musikbørnehaven Kolding
Helene Marie Højlund Souschef Pinjevejens Børnehus Kolding
Anne Greiersen Ledende Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Nørrebro København
Susanne Uggerly  Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Nørrebro København
Signe Borgwardt  Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Nørrebro København
Susanne Moe  Sundhedsplejerske Sundhedsplejen Nørrebro København
Trine Sonne Udviklingskonsulent Afdeling for Pædagogisk Faglighed København
Christina Haahr Bach Københavns Kommune København
Helle Svinkløv Københavns Kommune København
Annette Storr-Paulsen Københavns Kommune København
Nina Wilcke Sundhedsfaglig Udviklingskonsulent Københavns Kommune København
Karin Mathiesen Københavns Kommune København
Trine Danø Specialkonsulent Københavns Kommune København
Ella Friis Udviklingskonsulent Københavns Kommune København
Cille Naerbout Københavns Kommune København
Mariann Schnipper Pædagog O.H. Bærentzens Fritidshjem København
Lise-Lotte Grahndin Sundhedsplejerske Børne- og ungdomsforvaltningen København
Henrik Appel Esbensen Medlem af Borgerrepræsentationen Socialudvalget København
Vicki Brogaard Afdelingschef Børne- og Ungerådgivningen Køge
Birgitte Winther Afdelingsleder Familierådgivningen Køge
Stine Grønn Teamleder Familierådgivningen Køge
Tine Marker Teamleder Familierådgivningen Køge
Louise Wendelboe Cardinaal Teamleder Familierådgivningen Køge
Helle Fog-Nielsen Forstander Slimminge Skolehjem Køge
Christa Buch Overtandlæge Tandplejen Køge
Helle Rasmussen Afdelingsleder Sundhedstjenesten Køge
Thomas Buch Lumholt Afdelingsleder Køge Familiecenter Køge
Signe Helt Afdelingsleder Elmehuset Køge
Birgitte Hove Chefkonsulent Børne- og Ungerådgivningens Sekretariatet Køge
Marie Louise Ejsbøl Juridisk konsulent Børne- og Ungerådgivningens Sekretariatet Køge
Morten Iversen Analyse- og udviklingskonsulent Børne- og Ungerådgivningens Sekretariatet Køge
Peter Stage Chefsekretær Børne- og Ungerådgivningens Sekretariatet Køge
Anette Simoni Byrådsmedlem Børne- og Ungdomsudvalget Køge
Helle Hansen Formand for Uddannelses-, Social- og kulturudvalget Langeland Kommune Langeland
Bjarne Møller Petersen Medlem af Uddannelses-, Social- og kulturudvalget Langeland Kommune Langeland
Karina Jørgensen Medlem af Uddannelses-, Social- Kulturudvalget Langeland Kommune Langeland
Marianne Kruse Centerchef Social & Familie Lejre
Vivi Anker Psykolog Leder af PPR Lejre
Olie Riisgaard Afdelingsleder Social & Familie Lejre
Karen Sommer Socialrådgiver Børnefaglig koordinator Lejre
Karen Herand Pædagogisk konsulent Leder af støttekorps Lejre
Yvonne Frandsen Daginstitutionsleder Egebjerget-Egedalen-Lærkereden Lejre
Lotte Brandt Egebjerget-Egedalen-Lærkereden Lejre
Navn på vej Lejre
Navn på vej Lejre
Nina Hæsum Dagtilbudschef Dagtilbud Mariagerfjord
Marianna Egebrønd Pædagogisk Konsulent Dagtilbud Mariagerfjord
Birgit Bjørn Administrativ Medarbejder Dagtilbud Mariagerfjord
Merete Hein Lægefaglig leder  Familieambulatoriet, Skejby Sygehus Midtjylland
Pia Mohr Laursen Ledende Psykolog Pædagogisk Psykologisk Rådgivning Morsø
Peder Hanghøj Børn og Undervisning Morsø
Nadia Norling Klarsgaard Morsø
Boris Sonne Klarsgaard Morsø
Birthe Mikkelsen Morsø
Mette Brøndum Larsen Morsø
Helle Serup Christensen Børn og Undervisning Morsø
Dorthe Colding Bertelsen Børn og Undervisning Morsø
Annet H. Gerdsen soc. pæd. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Mikkel Bramsen fam. bh./soc. pæd. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Agnete Meyer familiekonsulent/pæd. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Mikkel L. Birk fam. bh. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Nina Olsen fam. bh./pæd. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Vibeke Lindgren skolesundhedsplejerske Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Helga Sax souschef/soc. rådg. Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Annette Kristensen leder/psykolog Familiehuset og Sundhedsplejen Norddjurs
Anette Jørgensen Tandplejer Norddjurs Kommunale Tandpleje Norddjurs
Susanne Byg Overtandlæge Norddjurs Kommunale Tandpleje Norddjurs
Inge Frey Dagplejepædagog Dagtilbudsområdet Norddjurs
Trine Norenmann Specialpædagog Dagtilbudsområdet Norddjurs
Pernille Ege Nielsen Afdelingsleder Dagtilbudsområdet Norddjurs
Bente Have Hørlyck Områdeleder Norddjurs
Torben Juel Sørensen Skoleleder NYBORG HELDAGSSKOLE Nyborg
Anja Kongsdal Byrådsmedlem Nyborg Kommune Nyborg
Miguel Svane Viceskoleleder NYBORG HELDAGSSKOLE Nyborg
Lisbeth Henningsen Ravnekæret Nyborg
Anne-Marie Madsen Souschef Ravnekæret Nyborg
Lene K Laursen Leder Børnehaven Tumlehøj Rebild
Marianne Nielsen skoleleder Suldrup Skole Rebild
Bjørg Bech Jæger, sfo-leder Suldrup Skole Rebild
Berit Kastrup Krogh Viceskoleleder Suldrup Skole Rebild
Mona Christensen Områdeleder Børnehaverne Støvring Syd Rebild
Hanne Slot Nielsen Leder Fresiahaven Ringkøbing-Skjern
Doris Kloster Leder Hee Børnehus Ringkøbing-Skjern
Dorthea Rasmussen Leder Børnehuset Ringkøbing-Skjern
Ella Nielsen Alkjærhaven Ringkøbing-Skjern
Lone Meilstrup Dagplejen Silkeborg
Lotte Hansen Dagplejen Silkeborg
Bodil Lauge Jacobsen Dagplejen Silkeborg
Kirsten Hessellund Dagplejen Silkeborg
Ole Marqweis Regionsrådsmedlem Region Sjælland Sjælland
Sigrid Andersen Leder af  Myndighedsområdet Børn og Unge Skanderborg
Ann Petry Mortensen Afdelingsleder Børn og Unge Skanderborg
Anne Pedersen Afdelingsleder Børn og Unge Skanderborg
Dorte Petersen Afdelingsleder Familiebehandling og Ungeteam Børn og Unge Skanderborg
Ruth Kristensen Daginstitutionsleder Skive Kommune Skive
Helle Trangbæk Leder Familiecenter Sabroegaarden Skive
Mette Christensen Teamleder Familiecenter Sabroegaarden Skive
Lene Møller Lund pædagog Jebjerg Børnehus Skive
Hanne Goul pædagogmedhjælper Jebjerg Børnehus Skive
Birte Bjerregaard souschef Jebjerg Børnehus Skive
Rikke Heskjær pædagog Jebjerg Børnehus Skive
Lone Rahn Heskjær institutionsleder Jebjerg Børnehus Skive
Bente Christoffersen Oddense Børnehave Skive
Lone Hjorth Nielsen Oddense Børnehave Skive
Charlotte Hove Pedersen Udviklingskonsulent Dagtilbud Skive
Lone Rask Hansen Pædagogiske adm. Dagtilbud Skive
Kim Sunesen Byrådsmedlem Solrød Kommune Solrød
John Wennervald Klausen byrådsmedlem Solrød Kommune Solrød
Yvonne Christensen Distriktsleder Havdrup Solrød
Janni Larsen Institutionsleder Tryllehytten, Solrød Solrød
Teresa Sykulski Institutionsleder Bølgen, Solrød Solrød
Birte Jørgensen Institutionsleder Egebo, Solrød Solrød
Bianca Lauge Pædagogisk konsulent Solrød kommune Solrød
Maiken Schuldt Rangel Institutionsleder Birkebo, Solrød Solrød
Hanne Hansen Institutionsleder Mosebo, Solrød Solrød
Annette Sørensen Institutionsleder Poppelbo, Solrød Solrød
Helle Mathiasen Institutionsleder Spiren, Solrød Solrød
Anne Lund Jensen Institutionsleder Parkbo, Solrød Solrød
Annette Quist Busk Byrådsmedlem Syddjurs kommune Syddjurs
Per Zeidler Byrådsmedlem Syddjurs kommune Syddjurs
Mogens Petersen Byrådsmedlem og formand for børn og unge udvalget Syddjurs kommune Syddjurs
Kenneth E Petersen  Afdelingsleder Dagtilbud Syddjurs
Jette Østergaard Direktør Børn og Uddannelse Sønderborg
Erling Andresen Skole og dagtilbudschef Sønderborg
Marianne  K. Helms Børn og Familiechef Sønderborg
Connie Buch Udviklingschef Sønderborg
Edith Ravnborg Nissen Pæd. Udviklingskonsulent Forvaltningen Børn og Unge Varde
Birte Salmonsen Børnehaven Billingland  Vejen
Winnie Andersen Børnehaven Billingland  Vejen
Birgitte Preuthun afd.leder Børne og Unge Center Vejle Fjord Vejle
Lone Pedersen forstander Børne og Unge Center Vejle Fjord Vejle
Shpresa Basha Akademisk medarbejder  Uddannelse & Læring Vejle
Kurt Friis Jørgensen Socialudvalgsformand Vesthimmerlands kommune Vesthimmerlands
Berit Byg Næstformand Vesthimmerlands kommune Vesthimmerlands
Rasmus Vetter Socialudvalgsformand Vesthimmerlands kommune Vesthimmerlands
Hanne Madsen Forvaltningschef Vesthimmerlands kommune Vesthimmerlands
Annette Vahlgreen Byrådsmedlem Socialudvalget Vesthimmerlands
Birgitte Millung Overtandlæge Vesthimmerlands
Birgitte Anker Larsen  Børn & Unge Viborg
Gine Sø Madsen  Børn & Unge Viborg
Evan Mark  Børn & Unge Viborg
Cita Ammitzbøll  Børn & Unge Viborg
Ruth Smed Jensen  Børn & Unge Viborg
Mette Tipsmark  Børn & Unge Viborg
Henny Thomasberg  Børn & Unge Viborg
Elsebeth Kaasing  Børn & Unge Viborg
Solbrit Feldbak  Børn & Unge Viborg
Jill Dyrlund Nielsen Børn & Unge Viborg
Merethe Justesen Souschef SFO Bolderslev skole Aabenraa
Hanne Petersen SFO leder SFO Bolderslev skole Aabenraa
Annette Iversen Aabenraa Friskole Aabenraa
Per Thomsen Aabenraa Friskole Aabenraa
Inge Hald Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Jytte Nielsen Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Jette Panum Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Birgit Simoni Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Merete Mattesen Aalborg Kommunes Tandpleje Aalborg
Brian Andersen Balle Sekretariatsleder og visitator Center for Børn, Unge og Familier Aalborg
Dorthe Carlsen Afdelingsleder Opvækstinstitutionen Vokseværket Aalborg
Bettina Kristensen Afdelingsleder Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Christina Ladehoff Leder Udrednings- og Opvækstspecialet Aalborg
Mariann Boje Jones Leder Forebyggelses- og Dagbehandlingsspecialet Aalborg
Gitte Høygaard Rasmussen Stedfortræder Aflastningstilbuddet Danahus Aalborg
Anette Falk Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Birgitte Møller Jensen Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Hanne Egede Nielsen Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Jesper Bredahl Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Kirsten Larsen Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Louise Jeppesen Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Niels Routhe Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Trude Christensen Dagtilbudsleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Marianne Stokbro Områdeleder Børne- og Familieområde Nord/Øst Aalborg
Betina Skøttrup Holm Afdelingsleder Familiehuset Victoria Aalborg
Majbrit Hjertman Familiebehandler Familiehuset Bisgård Aalborg
Niels Jacobsen Familiebehandler Familiehuset Bisgård Aalborg
Rita Kristensen Konsulent Pædagogik og Integration Aarhus
Ani H. Larsen Konsulent Pædagogik og Integration Aarhus
Ann-Britt Wetche Chef Familier, Børn og Unge Aarhus
Anni Rodsted SFO-leder Kolt Skole Aarhus
Annegrete Schmidt Fritidspædagogisk leder Hasselager Skole Aarhus
Ulla Korsgaard Fritidspædagogisk leder Hasselager Skole Aarhus
Keld Vestergaard SFO-leder Hasselager Skole Aarhus
Angus Carmichael Medhjælper Gl. Egå Børnehave Aarhus
Line Niebuhr Pædagog Gl. Egå Børnehave Aarhus
Trine Sørensen Pædagog Gl. Egå Børnehave Aarhus
Bente Sperring Pædagogisk Leder Gl. Egå Børnehave Aarhus
Eva Walther Det Blå Hus Aarhus
Gitte Eland Pædagogisk Leder Det Blå Hus Aarhus
Majbritt Thomsen Det Blå Hus Aarhus
Pernille Andersen Det Blå Hus Aarhus
 Ulla Olesen Inst. Valhalla Aarhus
Marianne Fisker Dagtilbud Hasle/Vuggestuen Kalendervej Aarhus
Hanne Brabrand Dagtilbud Hasle/ Børnehuset Snogebæksvej Aarhus
Elsebeth Johannsen Dagtilbud Hasle Aarhus
Renée Helmig Toft Simonsen Psykolog og forfatter Delebarn.dk
Helle Laursen Petersen Adminsitrerende direktør Delebarn.dk
Birthe Seier-Petersen Protac
Helle Kjærgaard Uvdata
Niels Christian Barkholt Næstformand Dansk Socialrådgiverforening
Ruth Juul Center for Kontakt & Dialog
Pernille W. Lauritsen CEO Mindjuice Aps
Nina Frank Partner Mindjuice Aps
Anna Prip Sorggruppeleder Sorggrupperne i Vartov
Iben Søllingvraa leder og behandler PS.NU
Claus Parelius leder og behandler PS.NU
Mette Garnæs Specialkonsulent/Socialrådgiver DanAdopt
Mette Rye Åstedet
Line Bjerregaard Åstedet
Henning Guldager Åstedet
Gitte Bak Rios Åstedet
Søren Petersen Åstedet
Benedicte Bodilsen Røde Kors
Hr. Bodilsen Røde Kors
Niels Christiansen Røde Kors
Karen-Inger Thorsen Røde Kors
Daniel Andersen Børnekonferencen
Nicolaj Holm Børnekonferencen
Kenneth Holm Børnekonferencen
Niels Krogh Børnekonferencen
Peter Thomsen Fotograf
Lisbeth Zornig Andersen
Anne-Dorthe Hestbæk Forskningsleder Børn og familieafdelingen, SFI
Morten Ejrnæs Lektor Institut for Sociologi og Socialt arbejde, AAU
Lene Kamm Privatpraktiserende Psykolog
Lola Jensen Socialpædagog og Familierådgiver
Per Larsen Formand Børnerådet
Marianne Jelved Kulturminister, Cand. Pæd.
Benny Andersen Digter, komponist og forfatter
Elisabeth Ehmer Advokat

 

2012

Opdateret 19. marts 2012

Listen rummer i alt 350 deltagere fra 46 kommuner og 3 regioner

 

Alice Eklund Afdelingsleder / Brøndbyvester Skole Brøndby
Yvonne Toft Bech Afdelingsleder / Brøndbyvester Skole Brøndby
Kim Vollandt Skoleleder / Brøndbyvester Skole Brøndby
Lise Wilson Tale-hørekonsulent / Pædagogisk Psykologisk Rådgivning (PPR) Brøndby
Lis Spang-Thomsen Viceskoleleder / Brøndbyvester Skole Brøndby
Karin Hansen-Schwartz Fritidsvejleder SSP / SSP og Forebyggelse Esbjerg
Anders Lundsgaard Psykolog / PPR Esbjerg Kommune Esbjerg
Kirsten Engel Sørensen Souschef / PPR Esbjerg Kommune Esbjerg
Claus Møller Hansen Fritidsvejleder Esbjerg Syd Esbjerg
Lone Bruun Nielsen Dagtilbudschef / Børn og Skole Favrskov
Eline Vermedal Høgh Fuldmægtig / Børn og Skole Favrskov
Hanne Nedergaard Fuldmægtig / Børn og Skole Favrskov
Tove Sørensen Fuldmægtig / Børn og Skole Favrskov
Malene Lykken Pædagog Favrskov
Lisbeth Juul Kristensen SFO-leder Favrskov
Marianne Bøyesen Politiker Faxe
René Tuekær Viceborgmester, formand for Teknik og Miljø Udvalget Faxe
Vibeke Kinch Direktør for Børn og Kultur Fredericia
Peder Hvejsel Formand for Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Inger Kragh Institutionschef Fredericia
Bente Ankersen Medlem af Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Børge Larsen Medlem af Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Jane Findahl Medlem af Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Kirsten Hald Medlem af Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Susanne Eilersen Medlem af Børne- og Ungdomsudvalget Fredericia
Kirsten Grunnet Psykolog - souschef Fredericia
Claus Bülow Skolechef Fredericia
Marianne Jørgensen Pødagogisk konsulent / Dagtilbudsafdelingen Frederiksberg
Ole Bondo Christensen Borgmester Furesø
Gitte T. Henriksen Formand for Børn- og Ungeudvalget Furesø
Susan Nielsen Støttepædagog, PPR Glostrup
Jette Andersen, Byrådsmedlem Greve
Bjarke Abel Byrådsmedlem/medlem af Børne- og Ungeudvalget Greve
Mette Trærup Fagspecialist / Center for Børn og Familier Greve
Doris Hallengreen fagspecialist/ Center for Børn og Familier Greve
Marianne Krogstrup Familiekonsulent Greve
Gerd-Onny Gauslå leder Greve
Sanne Aaskov Pædagogisk Konsulent Greve
Ulla Christensen Pædagogisk konsulent Greve
Anne Mette Faurholm Greve
Lone Rugholm Greve
Lis Freisner Områdeleder Gribskov
Tove Anania Nielsen Dagplejeleder, dagplejen vest Haderslev
Karen Gramberg Bech Souschef, dagplejen nord/syd Haderslev
Birgitte Norvig Hedensted
Inge Madsen Hedensted
Joan Andersen Hedensted
Katja Kristensen Hedensted
Kirsten Holst Nielsen Hedensted
Pia Ebbe Hedensted
Tine Vinter Kjeldgaard Hedensted
Viebeke Barrit Hedensted
Finn Brunberg Ledende Psykolog Helsingør

Pia Kjær Jensen

Direktions- og udviklingskonsulent

Hillerød
Nina Kragh Pedersen Leder af forebyggelsesspecialet Hjørring
Betina Rafn leder af Handicapspecialet Hjørring
Renny Wild renwi@holb.dk Holbæk
Jonas Wittendorff Holbæk
Pernille Christensen Holbæk
Lise Bordorf socialrådgiver Holstebro
Lise Lotte Hundsdahl socialrådgiver Holstebro
Ellen Halgaard teamleder Holstebro
Kirstine Sørensen teamleder Holstebro
Annelise Nørsøller assisterende Leder Daginstitution Højvang Horsens
Liselotte Schmidt assisterende Leder Daginstitution Højvang Horsens
Søren Fynbo daginstitutionsleder Daginstitution Højvang Horsens
Birgit Hardorf Institutionsleder Horsens Horsens
Gitte Pors Assisterende leder Horsens
Tilde Duus Frederiksen Assisterende leder Horsens
Charlotte Grønborg Assisterende leder Horsens
Birthe Dueholm Assisterende leder Horsens Horsens
Karin Nordentoft Assisterende leder Horsens Horsens
Lisbeth Agersbæk Assisterende leder Horsens Horsens
Anne-Lise Dokkedahl daginstitutionsleder Horsens
Anne Bust Dagtilbudschef Horsens
Kjeld Kristensen Direktør Børn og Unge Horsens
Ebbe Knabe Familiechef Horsens
Peter Sørensen Formand for Børne- og Skoleudvalget Horsens
Jette Ejlertsen Institutionsleder Horsens
Andreas Boesen Medlem af Børne- og Skoleudvalget Horsens
Dorthe Mogensen Medlem af Børne- og Skoleudvalget Horsens
Hanne Lindstrøm Pæd.adm. konsulent Horsens
Jørn Hjøllund Larsen formand for Børne- og Undervisningsudvalget Ishøj
Susanne Brandt institutionsleder Ishøj
Eilif Tommy Johansen Pædagogisk Konsulent / Center for Børn og Undervisning Ishøj
Marianne Gjerding Faglig leder Børne og Familierådgivning Jammerbugt
Helle Drue Laursen Leder af Børne- og familierådgivningen Jammerbugt
Katrine Ørvad Jensen Udviklingsmedarbejder Jammerbugt
Brian Larsen Ungdomsskoleinspektør Jammerbugt
Karin Diana Andersen Konsulent / Småbørn Kalundborg
Lone Christensen Områdeleder / Børnehusene Bjergsted Bakker Kalundborg
Annebeth Vistisen Områdeleder / Børnehusene Buldervang Kalundborg
Pia Overvad Hansen Områdeleder / Børnehusene Syvstjernen Kalundborg
Rikke Skude Områdeleder / Børnehusne på Herredsåsen Kalundborg
Anette Frihed Områdeleder / Børnehusne Team Høng Kalundborg
Claus Dueholm Områdeleder / De 4 Nyruphuse Kalundborg
Anne Jørgensen Småbørnschef / Småbørn Kalundborg
Birgitte Mikkelsen Afdelingschef Familieafd Nord Kolding
Søren Jensen Afdelingschef Familieafd Syd Kolding
Kirsten Lange Faglig koordinator, Familieafdelingen Kolding
Knud Tange Forstander Kolding
Hanna Andresen Gademix Kolding
Jette Korsgaard Leder Kolding
Lis Møller Eriksen Pædagogisk Konsulent Kolding
Tine Roos Nørgaard Udvalgsformand Kolding
Annie Terp Thomsen Udvalgsmedlem Kolding
Kirsten Møller Nielsen Vicedirektør Socialforvaltningen Kolding
Jette Lentz PPR-leder København
Kirsten Hanne Hansen Souschef København
Birte Møller-Andersen København
Heidi Kamara København
Julie Johnsen København
Mette Laura Jakobsen København
Signe Helt Afdelingsleder Elmehuset / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Birgitte Winther Afdelingsleder Familierådgivningen / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Susanne Kitaj Afdelingsleder Køge Familiecenter / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Maja Helvig Haxthausen Analyse- og planlægningsmedarbejder / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Vicki Brogaard Børne -og ungechef Køge
Peter Stage Chefsekretær / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Helle Fog-Nielsen ingsleder, Slimminge Skole- og behandlingshjem Køge
Marie Louise Ejsbøl Juridisk konsulent Børne- og ungerådgivningen Køge
Stine Grønn Teamleder Familierådgivningen / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Tine Marker Teamleder Familierådgivningen / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Birgitte Hove Tilsyns- og formidlingskonsulent / Børne- og Ungerådgivningen Køge
Marianne Kruse Chef, Center for Social & Familie Lejre
Karin Henningsen Daginstituionsleder Lejre
Karen Sommer Koordinator, Center for Social & Familie Lejre
Yvonne Frandsen Leder / Egebjerget Lejre
Irene porse Leder / Møllebjerghave Lejre
Karen Herand pæd. kons., leder af støttekorps, Center for Social & Familie Lejre
Pia Jensen Souschef / Skovvejens børnehave Lejre
Simone Pfeiffer Hoff-Møller støttepædagog, Center for Social & Familie Lejre
Lotte Brandt Lejre
Annette Rasmussen Skoleleder / Søndre Skole Lolland
Nina Hæsum Dagtilbudschef, Dagtilbud Mariagerfjord
Marianna Egebrønd Pædagogisk Konsulent Mariagerfjord
- Iben Laursen Afdelingssygeplejerske (Herning) Midtjylland
- Lene B. Nielsen Afdelingssygeplejerske (Herning) Midtjylland
- Lene Kjær Afdelingssygeplejerske (Herning) Midtjylland
Elsebeth Vesterheden Ledende centeroversygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Anna-Marie Madsen Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Anne Dalsbirk Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Anne Nemec Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Annette Husum Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Charlotte Persson Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Dorte B. Hansen Sygeplejerske (Risskov) Midtjylland
- Kirsten Nøhr Sygeplejerske (Viborg) Midtjylland
Bodil Falkenberg Distriktssygeplejerske Midtjylland
Karin Smedemark Distriktssygeplejerske Midtjylland
Pia Sørensen Distriktssygeplejerske Midtjylland
Hanne Fjordvang Socialrådgiver Midtjylland
Bettina Lund pædagogisk konsulent Morsø
Dorthe Bertelsen pædagogisk konsulent Morsø
Helle S. Christensen pædagogisk konsulent Morsø
Søren Ladegård pædagogisk konsulent Morsø
Lone Nygaard Eriksen Souschef Morsø
Frank Kruse   Jakobsen Morsø
Pia Laursen Morsø
Susanne   Christensen Morsø
Aase   Grønbæk Morsø
Dorthe Karlsen Afdelingsleder / Område Auning ( 0-6 år) Norddjurs
Doris Bang Områdeleder / Område Auning ( 0-6 år) Norddjurs
Tove Kjeldgaard Ledende socialrådgiver Nordjylland
Maren Formo Pædagog Nordjylland
Merete Klitgaard Nielsen Pædagog Nordjylland
Ulla Larsen Pædagog / Børne- og Ungdomspsykiatrisk Afd Nordjylland
Anne Birgitte Hansen Afdelingsleder / Birkhovedskolen Nyborg
Anja Kongsdal Byrådsmedlem Nyborg
Else Neldeborg Koordinator AKT / Birkhovedskolen Nyborg
Elin Møller- Iversen Koordinator for FSP / Birkhovedskolen Nyborg
Lis Nielsen Leder / Børnehaven Kastanjehuset Nyborg
Lisbeth Henningsen Leder / Børnehaven Ravnekæret Nyborg
Kjell N. Stendal Leder / Børnehaven Åhaven Nyborg
Tine Helleskov Leder / Dagplejen i Nyborg Nyborg
Jette Skræp Leder / Øksendrup Børnehave Nyborg
Torben Juel Sørensen Skoleleder på Nyborg Heldagsskole Nyborg
Rikke Larsen Holst Souschef / Børnehaven Kastanjehuset Nyborg
Anne Marie Madsen Souschef / Børnehaven Ravnekæret Nyborg
Dorthe L. Nielsen Souschef / Børnehaven Åhaven Nyborg
Marlene Hansen Souschef / Dagplejen i Nyborg Nyborg
Mette Hindsgavl Souschef / Øksendrup Børnehave Nyborg
Miguel Svane Viceskoleleder på Nyborg Heldagsskole Nyborg
Per Jespersen Nyborg
Bente Balleby Jørgensen Familiekoordinator i ATA Odense
Anne Grethe Helmer Hansen Funktionsleder for sundhedstjenesten Odense
Christa Pagh Funktionsleder for sundhedstjenesten Odense
Karin Verdoner Leder af ATA (Alternativ Til Anbringelse) Odense
Jette Feddern Team leder/familiekoordinator i ATA Odense
Torben Hansen Øko./adm. Leder / Sundhed og Handicap Odense
Odense
Gitte Løvgren Direktør Odsherred
Kamilla Bennedsen Odsherred
Arne Mikkelsen Politiker / Byrådet Odsherred
Gitte Hededam Politiker / Byrådet Odsherred
Hanne Pigonska Politiker / Byrådet Odsherred
Rudy Rune Politiker / Byrådet Odsherred
Steen Friis Politiker / Byrådet Odsherred
Johanne Thomsen Odsherred
Tina Raahage Odsherred
Lene Gorm Jørgensen Afd.leder, ungebasen Randers
Sonja Møgelsvang Børn og familiechef Randers
Sonja Møgelsvang Børne- og familiechef / Børn, skole og kultur Randers
Dorte Brøns Børnechef / Børn, skole og kultur Randers
Peter Brügge Distriktsleder / Børn og Familiecentret Odinsgade Randers
Henrik Johansen Distriktsleder Børn og familiecenter Gudenå Randers
Bitten Laursen Konsulent Randers
Henrik Andreas Jensen Leder / Dag- og døgncentret Randers
Berit Reedtz svane Leder / Familiehuset Randers
Lene Møller Leder / Ungdomspensionen Rismøllegården Randers
Lisbeth Persson Leder / Ungdomspensionen Vester Alle Randers
Else Sall Leder af specialområdet / Børn, skole og kultur, afd. børn Randers
Charlotte Buchhave Pædagogisk Konsulent Afd. Børn Randers
Dorte Le Coq Pædagogisk Konsulent Afd. Børn Randers
Ellen Jensen Socialpædagog / Vester Alle Randers
Jan Pedersen Socialpædagog / Vester Alle Randers
Kasper Fuhr Christensen udvalgsformand for Miljø og Teknik Randers
Annette Ørskov afdelingsleder Ringkøbing-Skjern
Gurli Dyrvig afdelingsleder Ringkøbing-Skjern
Preben Hørsted afdelingsleder Ringkøbing-Skjern
Anne Riis Nilsson AKT-konsulent Ringkøbing-Skjern
Vibeke Hardam Nohns Børn og Unge-Læge Ringkøbing-Skjern
Hanne Nielsen Daginstituionsleder / Fresiehaven, Tim Ringkøbing-Skjern
Ella Nielsen daginstitutionsleder / Alkjærhaven Ringkøbing-Skjern
Dorthea K. Rasmussen daginstitutionsleder / Borris Børnehave Ringkøbing-Skjern
Doris Kloster Daginstitutionsleder / Hee Børnehus Ringkøbing-Skjern
Merete Krøjgaard Daginstitutionsleder / Trinbrættet Ringkøbing-Skjern
Flemming Juel-Nielsen Direktør Ringkøbing-Skjern
Flemming Højhus Jeppesen Fagleder Ringkøbing-Skjern
Lissa Klausholt Fagleder / Børn og Familie Ringkøbing-Skjern
René Rosenkilde Fagschef Børn og Familie Ringkøbing-Skjern
Birthe Dahl Leder / Dagplejen Ringkøbing-Skjern
Jytte Duus Leder af Sundhedsplejen Ringkøbing-Skjern
Ulla Henningsen Overtandlæge Ringkøbing-Skjern
Dorthe Lund Holm Hansen Teamkoordinator Ringkøbing-Skjern
Dorthe Lyngholm Teamkoordinator Ringkøbing-Skjern
Minna Lauesen Teamkoordinator Ringkøbing-Skjern
Sessel Kurdahl Teamkoordinator Ringkøbing-Skjern
Sofia Madsen Familieterapeut Ringsted
Annette Torp Jensen Specialpædagogisk Rådgivning Roskilde
Pernille Jandrup Specialpædagogisk Rådgivning Roskilde
Sus Preisler Specialpædagogisk Rådgivning Roskilde
Annemarie Lund Socialfaglig konsulent Rønne
Lisbeth Milsgaard Ledende Sundhedsplejerske Silkeborg
Lise  Schønau Sundhedsplejerske Silkeborg
Ulla Lenler-Petersen Sundhedsplejerske Silkeborg
Anette Dippel Silkeborg
Bodil Rønne Silkeborg
Jonna Nielsen Silkeborg
Marianne Lindstrøm Silkeborg
Rita Elkjær Silkeborg
Tine Selsing Silkeborg
Vibeke Vogelius Silkeborg
Jytte Thorup Nielsen Regionsrådsmedlem / Region Sjælland Sjælland
Jørn Christensen Regionsrådsmedlem / Region Sjælland Sjælland
Kate Sørensen Regionsrådsmedlem / Region Sjælland Sjælland
Kirsten Devantier Regionsrådsmedlem / Region Sjælland Sjælland
Ole Marqweis Regionsrådsmedlem / Region Sjælland Sjælland
Helle Løkkegaard Pødagog  tale-høreskole Sorø
Jakob Lundberg Forvaltningsdirektør / Fællessekretariatet Stevns
Hans Christian Rasmussen Udvalgsformand Stevns
Jan Præstholm Børn- og ungedirektør Svendborg
Hanne Klit Formand for Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Pia Dam Medlem af Udvalget for Børn og Unge Svendborg
Anne-Lise Ottesen Socialrådgiver Svendborg
Lone Milling Berg Socialrådgiver Svendborg
Rikke Kvistgaard Socialrådgiver Svendborg
Rikke Møllegård Hansen Socialrådgiver Svendborg
Anders Petersen Thisted
Thisted
Thisted
Thisted
Edith Schmidt daglig leder i Solsikken Varde
Hanne Stokbæk daglig leder i Østervang Varde
Jonna Bojer daglige leder i Svalehuset Varde
Lisbeth Vind dagtilbudsleder for området. Varde
Jan Kjær Medlem af Udvalget for Børn og Undervisning Varde
Preben Friis-Hauge Medlem af Udvalget for Børn og Undervisning Varde
Anne-Lene Hjorth Pedersen Socialrådgiver Varde
Annette Bendixen souschef og daglig leder i Smørhullet Varde
Anette Krog-Meyer Varde
Lene-Marie B. Sørensen Afdelingsleder Viborg
Cita Annittzbøll Institutionsleder Viborg
Evan Mark Institutionsleder Viborg
Henny Thomasberg Institutionsleder Viborg
Jette Christensen Institutionsleder Viborg
Mette Tipsmark Institutionsleder Viborg
Anne-Mette Marling Områdeleder Viborg
Ane Borum Viborg
Helle Søgård Viborg
Inger Mortensen Familieplejekonsulent Aabenraa
Jens Jacob Levring Madsen Institutionsleder Aabenraa
Annette Vendelboe Jensen Aabenraa
Inger From Aabenraa
Jens Willesen Aabenraa
Kai Johannsen Aabenraa
Karna Wolf Aabenraa
Pia Kristensen Aabenraa
Bo Fischer Sørensen   Leder / Familiestedet Bisgård Aalborg
Anette Stevn Jensen Centerleder / Familiecentret Aalborg
Helle Frederiksen Familie- og Socialudvalgsmedlem Aalborg
Mads Thomsen Familie- og Socialudvalgsmedlem Aalborg
Mette Ekstrøm Formand for Børn- og Ungdomsudvalget Aalborg
Christina Ladehoff Leder / Børneinstitutionen Vesterlund Aalborg
Annette Tøttrup Leder / Børneinstitutionen Vokseværket Aalborg
Mariann Boje Jones Leder / Familiehuset Victoria Aalborg
Karin Leth Kristensen Leder / Familieplejen Aalborg
Lone Skov Leder / Krisecentret i Aalborg Aalborg
Ulla Nordtorp Leder / sundhedsområdet børn og unge Aalborg
Anette Thorn Medlem af Børn- og ungeudvalget Aalborg
Katrine Juul Hansen Medlem af Børn- og ungeudvalget Aalborg
Ane-Marie Viegh Jørgensen Næstformand for Børn- og Ungdomsudvalget Aalborg
Mikkel Hastrup Sekretariatsleder / sekretariatet Familiecentret Aalborg
Henrik F Giedekier Klubleder / Klubberne Bodøgården Aarhus
Jytte Steengaard Koordinator Sundhedshuset Vest Aarhus
Bitten Schmidt Nielsen Leder / Kolt Hasselager Dagtilbud Aarhus
Diana Steffensen Leder / Kolt Hasselager Dagtilbud Aarhus
Laila Mandal Jensen Leder / Kolt Hasselager Dagtilbud Aarhus
Lilan Mejer Sørensen Leder / Kolt Hasselager Dagtilbud Aarhus
Mette Steen Carlsen Leder / Kolt Hasselager Dagtilbud Aarhus
Anja Kamronn Pædagog / Klubberne Bodøgården Aarhus
Erling Slot Pædagog / Klubberne Bodøgården Aarhus
Marie Skak Jensen Pædagog / Klubberne Bodøgården Aarhus
Per Lund Nielsen Pædagog / Klubberne Bodøgården Aarhus
Susanne Nielsen Pædagog / Klubberne Bodøgården Aarhus
Benedikte Broe Pædagogisk leder / Pilehytten Aarhus
Rikke Dollerup Pædagogisk leder, DII Troldehøjen Aarhus
Helle Laursen Petersen Adminsitrerende direktør
Elisabeth Ehmer Advokat
Dorte Ipsen Akademisk forlag
Søren Hertz Børne - og ungdomspsykiater
Daniel Andersen Børnekonferencen
Elisa Sørensen Børnekonferencen
Nicolaj Holm Børnekonferencen
Pernille Andersen Børnekonferencen
Kenneth Holm Børnekonfernecen
Niels Peter Rygaard Clin. psych., authorized by DPA
Benny Andersen Digter, forfatter, komponist
Flemming Sørensen Foredragseksperten Giraf Booking
Lizbeth Zornig Andersen Formand for Børnerådet
Lone Bjørn Madsen Konsulent / Krevi
Ilona Bechsgaard Leder af Ilumia og LivsPilot-uddannelsen
Renée Helmig Toft Simonsen Psykolog og forfatter
Kari Killén Socionom
Stinne Højer Mathiasen Specialkonsulent cand.scient.pol. og ph.d.
Per Schultz Jørgensen Tidligere formand for Børnerådet
Erik Ruby Jensen
Hr. Killen
Niels Kristensen
Protac
2011

Nedenfor en liste over de registrerede deltagere 21. marts 2011 kl. 12.00

Listen rummer i alt 281 deltagere. Heriblandt repræsentanter fra 49 kommuner.

 

 

Birgitte Hagemann Snabe Direktør for Mary Fonden Mary Fonden Dommerpanel Benny Andersen Prisen
Karin Kildedal Udviklings- og studieleder Aalborg Universitet Oplægsholder / Dommerpanel Benny Andersen Prisen
Benny Andersen Digter, forfatter, komponist Benny Andersen Prisen
Elisabeth Ehmer Advokat
Per Sand Konsulent Aalborg kommune Oplægsholder
Anne-Louise Preis Christensen konsulent Aalborg kommune Oplægsholder
Søren Kusk Trivselsperson Aalborg kommune Oplægsholder
Pia Weedfald Hansen Skole- og Dagtilbudsleder Skive Kommune Oplægsholder
Anette Søndergaard Sørensen afdelingsleder Skive Kommune Oplægsholder
John Andersen Psykolog Udviklingsforum Oplægsholder
Magnus te Pas Skoleleder Vejle kommune Oplægsholder
Steen Wackerhausen Professor Aarhus Universitet Oplægsholder
Andy Højholt Lektor Professionshøjskolen Metropol Oplægsholder
Lisbeth Zornig Andersen Formand for Børnerådet Børnerådet Debatpanelet
Birgitte Conradsen Næstformand for BUPL BUPL Debatpanelet
Claus Hjortdal Næstformand for Skolelederne Skolelederne Debatpanelet
Benny Andersen Forbundsformand for Socialpædagogerne Socialpædagogerne Debatpanelet
Ditte Söderhamn Formand for Dansk Psykolog Forenings Social- og sundhedspolitiske udvalg Dansk Psykolog Forening Debatpanelet
Henrik Egelund Nielsen Socialpolitisk koordinator, Dansk Socialrådgiverforening Dansk Socialrådgiverforening Debatpanelet
Louise Shack Elholm Medlem af folketingets socialudvalg Folketinget Debatpanelet
Helle Frederiksen Byrådsmedlem Aalborg Debatpanelet
Jens Jacob Levring Madsen Forstander Aabenraa
Kurt Heilmann Skoleleder Aabenraa
Jenny la Cour Hansen Specialpædagog Aabenraa
Pia Diabelez Specialklasseleder Aabenraa
Lars-Morten Egelund Afdelingsleder Aabenraa
Lars Aagaard Nielsen Skoleleder Aabenraa
Merete Løkkegaard Afsnitsleder småbørnsafsnittet Aalborg
Mette Ekstrøm Jensen Byrådsmedlem Aalborg
Thomas Krarup Byrådsmedlem Aalborg
Niels Jørn Munk Afdelingsleder Aarhus
Carsten Holm Familiebehandler Aarhus
Mads Dombernowsky Koordinator Aarhus
John Sülau Jørgensen Koordinator Aarhus
Vibeke Bidstrup afdelingsleder Børnecentret Aarhus
Jytte Jacobsen Afdelingsleder Familieteam Syd Aarhus
Ebbe Wendt Lorenzen Forstander ved Døgncentret for Børn og Familier Aarhus
Aage Rais -Nordentoft Byrådsmedlem Aarhus
Kirsten Sørensen Konsulent Aarhus
Margit Knudsen Afdelingsleder Aarhus
Marie-Cecilie Friis Broundal Juridisk konsulent AC Børnehjælp
Carsten Smedegaard Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Sara Baaring Andersen Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Sarah Lundsberg Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Jørgen Nyberg Larsen Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Søren Steen Andersen Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Mogens Mulle Johansen Medlem af Børne- og Undervisningsudvalget Assens
Vilhelm Halgreen Direktør for Børn og Undervisning Assens
Esben Krægpøth Chef for Dagtilbud og Skole Assens
Morten Madsen Chef for Børn og Familie Assens
Sussi Maale indskolingskonsulent Ballerup
Susanne Holst skolekonsulent, Ballerup
Anne Thrane sundhedsplejerske Ballerup
Majbrit Rasmussen formand for Børn- og Ungeudvalget Billund
Erik Holm Børne- og Kulturdirektør Billund
Leif Christensen Leder af Familieafdelingen Billund
Dorte Jakobsen Socialfaglig konsulent i Familieafdelingen Billund
Merete Flensborg Administrativ medarbejder i Familieafdelingen Billund
Lisbeth Holm Jensen Dagplejepædagog Billund
Heidi Toksvig Gammelgaard Dagplejepædagog Billund
Annette Poulsen Sundhedsplejerske, MSP, IBCLC Center for Forebyggelse
Karen Louise Christiansen Socialfaglig konsulent Dansk Røde Kors asylafdeling
Natasha Enetoft Kommunalbestyrelsesmedlem Egedal
Marie Kjeldsen forstander Døgncenteret for Børn og Unge Esbjerg
Johan Brink Jensen afdelingsleder Esbjerg
Maier Bøjler Thomsen afdelingsleder Esbjerg
Hanne Frisgaard SFO- og klubleder Esbjerg
Ann Jensen SFH- og klubleder Esbjerg
Lotte Knudsen Udviklingskonsulent - Børn og Kultur Esbjerg
Bente Skov Hvid Kontorchef - Børn og Kultur Esbjerg
Christian Kaas Benner Distriktsleder - Børn og Kultur Esbjerg
Rikke Falkenby Skytte Udviklingskonsulent - Børn og Kultur Esbjerg
Susanne Elten Madsen Afdelingsleder Esbjerg
Gitte Hansen Medarbejder Esbjerg
Finn Kristensen Forstander Esbjerg
Tina Gregersen Afdelingsleder Esbjerg
Torben V. Jørgensen SFO-leder Esbjerg
Lene Snitgård Stedfortræder Esbjerg
Allan Weber Nissen Stedfortræder Esbjerg
Mette Simonsen SFO-leder Esbjerg
Berit Vinther Leder af dagplejen Favrskov
Lone Bruun Nielsen Dagtilbudschef Favrskov
Helga Dalgaard Afdelingsleder - børnehave Favrskov
Mai-Britt Å Svensson Souschef - børnehave Favrskov
Jane Mølgaard Socialrådgiver Favrskov
Anette Jessen Socialrådiver Favrskov
Lena C. Jessen Socialrådgiver Favrskov
Anita H. Hansen Socialrådgiver Favrskov
Mogens Stilhof Politiker - Børne- og Familieudvalget Faxe
Erling Hugger Jakobsen Byrådsmedlem og medlem af Uddannelsesudvalget Faxe
Flemming Bøchmann Andersen Rådgivningschef Faxe
Marianne Stentebjerg Uddannelseschef Faxe
René Tuekær Viceborgmester Faxe
Marianne Bøyesen Byrådsmedlem Faxe
Rasmus Møller Familie konsulent Gladsaxe
Genda Børmark Familie konsulent Gladsaxe
Charlotte Jepsen Familie konsulent Gladsaxe
Helen Gregory Familie konsulent Gladsaxe
Cicilia Christensen Sundhedsplejerske Glostrup
Tove Nielsen dagplejeleder Haderslev
Karen G. Bech Souschef dagpleje Haderslev
Lene Gamborg Andersen Socialfaglig konsulent, familieafdelingen Haderslev
Kim Qvist Forstander og lokalpolitiker Haderslev
Inge Madsen daglig leder Rask Mølle børnehave Hedensted
Dorte Pelsikis daglig leder Kernehuset Hedensted
Kirsten Nielsen områdeleder Hedensted
Kasper Hossy pædagog Helsingør
Jakob Bøje pædagog Helsingør
Finn Fauerholdt lærer Helsingør
Navnløs lærer Helsingør
Tommy Olsen Forstander Helsingør Lokalcenter Helsingør
Lotte Thygesen Leder Pige- og Drengebasen Helsingør
Annette Munkager Leder Helsingør
Jeanette Holmstrup Afdelingsleder Helsingør
Lene Holstein Børne- og Kulturforvaltningen Herlev
Bente Ørris Poulsen Viceungdomsskoleinspektør Herning
Annette Bredkjær Ungdomsskoleinspektør Herning
Inger Birkkjær Thomsen Institutionsleder Herning
Ingrid Kaldan Sektionsleder Hillerød
Jette D. Boesen Sektionsleder Hillerød
Gitte Gjørup Sektionsleder Hillerød
Lisbeth Wennerstrøm Nielsen Sektionsleder Hillerød
Aase Espersen Leder af støttepædagogkorpset Holstebro
Susanne Eg Daginstitutionsleder Holstebro
Birgit Hansson Daginstitutionsleder Holstebro
Jon Anders Jørgensen SSP Koordinator Holstebro
Anne Grete Heide Projektleder Ikast-Brande
Iben Goffmann Skoleleder Ishøj
Inge Pedersen medlem af Børne- og Familieudvalget Jammerbugt
Frank Østergaard medlem af Børne- og Familieudvalget Jammerbugt
Hanne Visbech Holgaard Byrådsmedlem Kolding
Tanya Buchreitz Jensen Byrådsmedlem Kolding
Jan Quvang Byrådsmedlem Kolding
Lars Rasmussen Socialdirektør Kolding
Kirsten Møller Nielsen Vicedirektør Kolding
Tine Ross Nørgaard Formand for Social- og Sundhedsudvalget Kolding
Bent Bechmann Medlem af Social- og Sundhedsudvalget Kolding
Lis Ravn Ebbesen Medlem af Social- og Sundhedsudvalget Kolding
Ane Løfstrøm Eriksen Fuldmægtig, Socialforvaltningen, Mål- og rammekontoret for udsatte børn og familier København
Mette Meisner Fuldmægtig, Socialforvaltningen, Mål- og rammekontoret for udsatte børn og familier København
Karsten S. Bjerre Chefkonsulent, Socialforvaltningen, Mål- og rammekontoret for udsatte børn og familier København
Jan Lyhne Faglig Chef, Socialforvaltningen, Børnefamiliecenter København København
Birgitte Winther afdelingsleder familierådgivningen Køge
Stine Grønn teamleder familierådgivningen Køge
Tine Marker teamleder familierådgivningen Køge
Vicky Brogaard børn og unge chef Køge
Anne Marie Knudsen Ledende sundhedsplejerske Køge
Urzula Larsen Områdeleder Køge
Lars Turms Områdeleder Køge
Stine Knudsen Områdeleder Køge
Susanne Kitaj Leder af Køge Familiecenter Køge
Signe Helt Leder Elmehuset Køge
Thomas Rosenqvist Service direktør Langeland
Rene` Godtfredsen Nielsen Børn og Kultur Chef Langeland
Helle Hansen Politiker Langeland
Charlotte Jensen Souschef Børn og Kultur Langeland
Ulla Hvid leder af Familiebehandlingen Lemvig
Benedicte Saurbrey leder af Sundhedsplejen Lemvig
Birgit Søndergaard Nielsen leder af familieafdelingen Lemvig
Steven Sidelmann Basnov leder af Pædagogisk Psykologisk Rådgivning Lemvig
Christina Stenberg Lillie Børne- og Ungdomsudvalgsmedlem Lyngby-Taarbæk
Ulla Agerskov Børne- og Fritidsdirektør Lyngby-Taarbæk
Karen Gerdes Teamleder Middelfart
Jonna Christoffersen Juridisk fagspecialist Middelfart
Anne F. Løngaa Velfærdschef Morsø
Susanne F. Christensen Socialrådgiver/fagspecialist Morsø
Bettina Skærbæk Socialrådgiver Morsø
Pia M. Laursen Psykolog Morsø
Henrik Leth Velfærdsdirektør Morsø
Peder Hanghøj Chef for Børn og Undervisning Morsø
Vibeke Skou Hansen Leder af folkeskoleområdet Morsø
Dorthe Colding Bertelsen Leder af dagpasningsområdet Morsø
Niels Peter Rygaard Clin. psych., authorized by DPA N.P.Rådgivning
Bente Have Inst leder Vores Hus/ Åboulevarden Norddjurs
Doris Bang Områdeleder Norddjurs
Bente Laursen institutionsleder Norddjurs
Susanne Rasmussen Teamleder for Familierådgivningen Norddjurs
Hanne Nielsen Dagtilbudschef Norddjurs
Finn Nørskov Mikkelsen Undervisningschef Norddjurs
Susanne Fjeldsted Sylvestersen Skolekonsulent Norddjurs
Jette Maksten Specialpædagogisk konsulent Norddjurs
Anne Kolstrup Børnehaveleder Norddjurs
Ole Bondesen SSP Koordinator Odense
Leif Kjær Karlsen Distriktskoordinator Odense
Anne Marie Lundgaard Læge Rebild
Minna Lauesen Teamkoordinator - socialrådgivningen Ringkøbing-Skjern
Dorthe Lyngholm Teamkoordinator - socialrådgivningen Ringkøbing-Skjern
Dorthe Lund Holm Hansen Teamkoordinator - socialrådgivningen Ringkøbing-Skjern
Flemming Højhus Jeppesen Fagleder - socialrådgivningen Ringkøbing-Skjern
René Rosenkilde Fagchef for Børn og Familie Ringkøbing-Skjern
Jytte Duus Leder af Sundhedsplejen Ringkøbing-Skjern
Helle Fog-Nielsen Leder Skole- og Behandlingshjem Ringsted
Vibeke Rasmussen Pædagog - dagplejen Rødovre
Hanne Austern Souschef - dagplejen Rødovre
Heidi Busk Dagplejer Rødovre
Birgitte Nielsen Dagplejer Rødovre
Anne-Marie Rødtnes Leder af PUC Rødovre
Annette Baltzersen Psykolog faglig leder Rødovre
Birte Riedel Afdelingsleder for fys/ergo Rødovre
Søren Fisker Konsulent faglig leder Rødovre
Pia Juhl Andersen Tosprogskonsulent - skoleområdet Rudersdal
Birdy Grosen Hylleberg Skolefritidsleder Silkeborg
Sigrid Andersen Leder af området for udsatte Børn Skanderborg
Dorte Petersen Teamleder Familiebehandlingen Skanderborg
Hanne Kirkegaard Pædagogisk konsulent Skive
Karen Tange AKT-konsulent Skive
Mette Sejbjerg Andersen Tale-høre konsulent Skive
Johanne Felbo Psykolog Skive
Maybritt Andersen Ledende psykolog Skive
Solvejg Lund Sektionsleder Skive
Rita Kaa Overtandlæge Skive
Svend Frøslev Familiechef Skive
Mette Andreassen Souschef Skive
Helene Nyholm Teamleder Skive
Ib Møller Pedersen Afdelingsleder Skive
Mette Christensen Afdelingsleder Skive
Henriette Helge Skolechef Skive
Karen Buhl Tale- hørekonsulent Skive
Verne Pedersen kredsformand - Socialpædagogerne Socialpædagogerne Østjylland
Mette Grostøl Afdelingsleder Socialpædagogernes Landsforbund
Pernille Due Forskningsgruppeleder Statens Institut for Folkesundhed
Vibeke Koushede post-doc Statens Institut for Folkesundhed
Mogens Petersen SFO leder og Byrådspolitiker Syddjurs
Hanne Korsgaard Børne- og familierådgivningschef Thisted
Lena Larsen sektionsleder for sagsbehandlersektionen Thisted
Tove Søgaard Kristiansen sektionsleder for behandlersektionen Thisted
Anette Birk sektionsleder for sundhedsplejen Thisted
Simon Severinsen Leder af Børnecenter Vestervig Thisted
Henrik Vedel Overtandlæge Thisted
Merethe Madsen Dagtilbudschef Tønder
Birgitte R. Davidsen Special konsulent Tønder
Majelise Mauritsen leder af støttekorps Tønder
Helle Vibeke Hansen pædagogisk konsulent Tønder
Preben Friis-Hauge medlem af Udvalget for Børn og Undervisning Varde
Jan Kjær medlem af Udvalget for Børn og Undervisning Varde
Peter Nielsen medlem af Udvalget for Børn og Undervisning Varde
Bente Sloth Pædagogisk konsulent Varde
Winnie A. Andersen Soushef Børnehaven Billingland Vejen
Birte Salmonsen Leder Børnehaven Billingland Vejen
Kirsten Kotewitz sous-chef i dagplejen Vejen
Hanne Holm pædagogisk konsulent i børneafdelingen Vejen
Pernille Deppe pædagogisk konsulent i børneafdelingen Vejen
Bodil Vetter dagplejeleder Vejen
Hanna Holst Daginstitutionsleder Vejen
Karen Brøgger Distriktsleder Sundhedsplejen Vejle
Rikke Thrane Sørensen Pædagog Vejle
Birgitte Rasmussen Souschef Vejle
Christa Laursen Byrådsmedlem Vejle
Vagn Åge Jensen Byrådsmedlem Vejle
Kurt Friis Jørgensen Socialudvalgsformand Vesthimmerlands
Berit Byg Socialudvalgsmedlem Vesthimmerlands
Hanne Madsen Forvaltningschef Vesthimmerlands
Kirsten Jensen Skolechef Vesthimmerlands
Liselotte Strier Birkholm Afdelingschef for dagtilbud Vesthimmerlands
Tine Nielsen Afdelingschef Vesthimmerlands
Birgit Graversgaard Afdelingsleder Vesthimmerlands
Bente Engelsbæk Afdelingsleder Vesthimmerlands
Sina Normann Socialfaglig konsulent Vesthimmerlands
Arne Jensen Områdeleder, Børn og Unge Viborg
Jørgen Falk Kommunallæge for børn og unge Viborg
Astrid Lundgaard Sundhedsplejerske Ærø
Annika Smith Indstillet til Benny Andersen Prisen
Josefina Smith
Anne-Sofie Nickel Indstillet til Benny Andersen Prisen
Frances Fisher Indstillet til Benny Andersen Prisen
Annie Holte Indstillet til Benny Andersen Prisen
Iben Kristensen Indstillet til Benny Andersen Prisen
Marita Kirketerp Indstillet til Benny Andersen Prisen Region Nordjylland
Tove Kjeldgaard Ledende socialrådgiver
Maren Formo Pædagog Børne – Ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Merete K. Nielsen Pædagog Børne – Ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Ann L Andersen Pædagog Børne – Ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Camilla B Jensen Pædagog Børne – Ungdomspsykiatrien Region Nordjylland
Nicolaj Holm Børnekonferencen
Daniel Andersen Børnekonferencen
Kenneth Holm Børnekonferencen
Agnete Andersen Børnekonferencen
Simon Wedege Børnekonferencen

 

“Super arrangement, tak for det :)”
– Bent Brinckmann, faglærer, STU Sønderborg, 2016

“Havde en rigtig dejlig og spændende dag i gode rammer. Kommer gerne igen en anden gang.”
– Tanja Blankholm, daginstitutionsleder, Køge, 2016